8 сотень львівських багатоповерхівок залишились без гарячої води [відео]

  Справно сплачують за комунальні послуги, проте залишилися без гарячої води мешканці восьми сотень львівських багатоповерхівок. Місцеві тепловики пояснюють: не змогли повністю розрахуватися за енергоносії із Нафтогазом, бо їм самим заборгувала держава.

  Пані Ольга - мешканка однієї з львівських багатоповерхівок. У неї відсутня гаряча вода майже тиждень. Жінка каже - це спричиняє неабиякий дискомфорт, особливо, коли йдеться про догляд за чотирирічною онукою.

  Ольга: "Дитину треба помити, вдень в теплесенькій водичці обмивали, бо дитина, самі знаєте, щоб 30 до 40 градусів було. Звичайно, що не зручно, мити, нагрівати воду, носитися з тим. Та все! Гаряча вода, то є невід’ємна частина нашого, так сказати, комфорту".

  Зараз у Львові без гарячої води - близько восьми сотень багатоповерхівок, кілька десятків дитсадків, поліклінік та лікарень. Подання палива найбільшій у місті ТЕЦ та 15-ти котельням припинили 9 серпня.

  Ростислав Ковальчук, представник ПАТ "Львівгаз": "Львівтеплоенерго ми попередили 1-го числа про те, що в них відсутній ліміт НАК "Нафтогаз України". Як правило, в кого немає ліміту, той немає права користуватися газом. Це так, як в мобільному зв’язку – закінчились гроші, значить все, мобільний зв’язок не працює".

  Ось у цьому колодязі є вентиль, яким регулюють подання газу львівській ТЕЦ. Зараз він перекритий. Та ще й під охороною - щоби його самовільно не увімкнули.

  Журналіст: "Скажіть будь-ласка, що ви тут робите?"

  Охоронець: "Я на роботі, працюю".

  Журналіст: "Але ви зараз щось охороняєте. Якщо можна скажіть, що і від кого?"

  Охоронець: "Та ні, дякую, вибачте».

  Михайло Лось, головний інженер ТЕЦ-1: "В четвер газопостачальна компанія "Львівгаз" виставила на колодязь, де знаходиться газова засувка, яка відкриває подачу газу на ТЕЦ-1, на сьогоднішній день вони поставили круглодобовий пост".

  Своєю чергою, керівництво "Львівтеплоенерго" пояснює: з "Нафтогазом" не розрахувалося не з власної провини, а тому, що не отримали з державної скарбниці коштів на покриття пільгового тарифу на тепло, за яким сплачують бюджетні установи. 

  Володимир Штейбарт, головний інженер "Львівтеплоенерго": "В нас на сьогоднішній день тариф є збитковий. Ми за газ винні 128 мільйонів, нам по різниці в тарифах держава винна 131 мільйон. На сьогоднішній день питання на рівні держави не врегульовані".

  Прогнозів щодо відновлення подання гарячої води - наразі у Львові ніхто не робить.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Буенос-Айресі закінчився 10-денний страйк працівників метро
  Наступний матеріал
  З Лондону до Києва повернулись українські олімпійці [відео]
  Теги: