75 років тому народився Василь Симоненко (репортаж)

  75 років минуло від дня народження вітчизняного класика Василя Симоненка. У 28 років поет пішов із життя. На честь його ювілею у Черкасах, на будівлі редакції газети "Черкаський край" де працював майстер слова, відкрили меморіальну дошку. А на Полтавщині, де виріс письменник, на його честь заснували свято - день Симоненка.

  Ця вулиця носить ім`я Симоненка. Простяглася вона на кілька кілометрів. Ось і все село Біївці. Його прикраса - ця невеличка хата під стріхою. Тут народився класик Василь Симоненко. Особистих речей поета у будинку не залишилося. Адже у студентські роки він переїхав до Черкас. Сусіди ж досі згадують видатного земляка.

  Після закінчення початкової школи у Біївцях,  Симоненко вчиться у Тарандинцівській школі - щодня пішки долаючи до неї 9 кілометрів. Тепер цей навчальний заклад носить ім`я письменника, а на його подвір`ї від самого ранку вирує робота.  

  Кочегар Володимир Гапченко радить завітати до музею. Там збереглася парта, за якою сидів письменник. Школу Василь Симоненко закінчив із золотою медаллю, розповідає екскурсовод із 10-го класу. Мирослава вважає це своїм обов`язком. Адже поет її далекий родич.

  Цю світлину класу, в якому навчався Симоненко,  зробили у 1950 році. Утім серед учнів письменника  немає.

  Писати вірші Василь Симоненко почав, коли вступив на журфак Київського університету. Саме тоді колега по перу, Борис Олійник, потоваришував із митцем. Про те, яким його знав, розповідає Тарандинцівським школярам. 

  Через цензуру за життя митця вийшли лише збірка поезій "Тиша і грім" та казка "Цар плаксій і Лоскотон". 

  За 28 років життя Симоненко встиг відбутися як творча особистість, кажуть сучасні майстри слова. Головний показник - його цитують нащадки. 

  Людмила Голоднік та Борис Матвєєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масові заворушення на півдні Італії
  Наступний матеріал
  Рейтинг найкращих професій від Forbes
  Теги: