65 років виповнюється Київському ведмедику [відео]

  Саме наприкінці вересня 1945 року, коли Київ ще був у руїнах, на експериментально-механічному іграшковому заводі імені генерала Ватутіна почали випускати перших іграшкових ведмедиків. На німецькому трофейному обладнанні інженери створювали клишоногих - велосипедистів та барабанщиків.

  Ведмедик-барабанщик та ведмедик-велосипедист з державного Музею іграшки - чи не найперші екземпляри столичного іграшкового заводу імені Ватутіна. Саме тут, де нині музей, працювала комісія, яка перевіряла ляльки перед тим, як вони потрапляли на прилавки. Оскільки цими експонатами ніколи не гралися діти, 60-річні ведмедики прекрасно збереглися.

  Тетяна Пржегодська, головний хранитель фондів Музею іграшки: "Мишка этот был из фланели. в то время не было еще плюша. делали все из отходов швейной промышленности. из разных кусочков обклеивали фигурку и получался вот такой забавный мишка".

  Київський завод випускав тИсячі таких ведмедиків на рік. У середині 70-их тут народився символ Московської олімпіади. Прототипами іграшок були їхні живі родичі — бурі та альпійські ведмеді. Сьогодні ж майстрині, як вони себе називають -  "ведмежатниці" обирають образи казкових та кіно-героїв. До дня народження київського ведмедика створили 19 нових моделей. Заріна Маді пошила іграшкового пана Голохвастова - героя стрічки "За двома зайцями".

  Заріна Маді, майстриня з пошиття іграшкових ведмедиків: "Руки, ноги соединены при помощи дисков, что позволяет двигаться ручкам и ножкам. принимать положение любое. сидячее, стоячее. глазки стекло, а носик вышивается. можно даже его поцеловать в носик".

  Майстри та майстрині столичного клубу любителів ведмедиків не лише створюють унікальні колекційні експонати. А й відновлюють старі викройки, реставрують клишоногих. Любов до ведмедиків пояснюють просто.

  Олена Кравченко, член клубу: "Сам ведмедик дуже нагадує немовлятко. коли його притуляти, мабуть якісь материнські інстинкти вгамовуються".

  Сучасний ведмедик - киянин різний. Він і з київським тортом, і футболіст, і з жетоном метро, замість серця та навіть є ведмедиця Міс Києва. І хоча завод, на якому створили перших клишоногих, давно не працює, його традиції живуть досі.

  Дар`я Безродна, Ян Доброносов, 5 канал

  Попередній матеріал
  Чи била міліція журналіста А. Форманюка - з`ясує службова перевірка [відео]
  Наступний матеріал
  "Рок Січ-2010": музики влаштували день озелення [відео]
  Теги: