5.ua

6 років без води живуть Мешканці 5 сіл Дніпропетровщини [відео]

  Питну воду до сіл не привозять узагалі, скаржиться мешканка села Чернеччина Людмила Щурова. Каже: аби попрати білизну, напоїти худобу чи навіть помитися – збирає дощову воду або приносить з лісового джерела.

  Людмила Щурова: «З лісу возим, з річки возим, дощ іде – собираєм, щоб постірать, щоб курей напоїть. Отака вода в нас».

  Жінка скаржиться: від такої води корова постійно хворіла – довелося продати. Щоправда, у деяких  колодязях трохи вологи є – але вона майже непридатна для вживання.

  Валентина Гаврилюк: «Давно ми без води, не живемо, а мучаємся Купатися – це катастрофа, скотину з колодязя напоїмо, потом надо чотири рази витягти із колодязя, щоб набрати відро води, і набираєм, як дощ піде у калюжах, таку само».

  Раніше, кажуть люди, вода була – як джерельна. Однак створення каналу «Дніпро-Донбас» змінило русло річки Оріль, а саме вона живила ґрунтові води.

  Василь Яценко, сільський голова: «Тепер ось ця темна сторона – це мертва сторона, зелена – ось це все живе».

  За останні п’ять років третина мешканців залишили село. Сільський голова каже – для відновлення водопостачання треба пустити воду з Орілі через  труби, що пройдуть під каналом. Проект цих робіт майже готовий, але й досі не оплачений.

  Василь Яценко, сільський голова: «В прошлом году на экологию были выделены 300 тысяч…Сегодня проект сделанный, а деньги в казначействе зависли, их уже нашли, но проплаты самой нету, и мы не можем дальше ничего делать, потому что проект готовый, но он не проплаченный».

  Обласні чиновники запевняють – гроші на проект не загубили, і обіцяють перерахувати їх до кінця року.

  Сергій Сазонов, заступник начальника Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів: «Сегодня задержка в том, что бывшее управление экологи в Днепропетровской области реорганизовано и сегодня это департамент при областной государственной администрации. Меняется розпорядник коштів – это организационные вопросы, которые на сегодняшний день практически решены».

  Чиновник обіцяє – сім мільйонів гривень, необхідних для проведення робіт із відновлення водопостачання, закладуть в обласний бюджет на наступний рік.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США мітингували прихильники легалізації нелегальних мігрантів
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Львові відзначать річницю створення УПА
  Теги: