59 млн. грн., які збирала вся країна на гама-ніж для лікування онкохворих, медики використали на власний розсуд (РЕПОРТАЖ)

  Медичний скандал, афера чи вигідна інвестиція? 59 мільйонів гривень, які збирала вся країна, медики витратили не на обіцяний гама-ніж - апарат з видалення ракових пухлин головного мозку, а на лінійний прискорювач. Нейрохірурги задоволені, українці не дуже. Їхня віра у добру справу похитнулася.
  "Гама-ніж" став ім’ям загальним для громадських організацій. З цим поняттям вони ототожнюють афери псевдоблагодійників. І даремно, каже Юрій Зозуля, директор інституту нейрохірургії імені Ромоданова. За право проводити радіохірургічні операції без трепанацій він бореться років із десять. Тоді найдосконалішим у цій сфері був апарат гама-ніж. Проте за цей час з’явилися нові розробки в цій галузі, наприклад лінійний прискорювач. У нього більше переваг. Тому вибір медиків і пав на цей апарат.

  Юрій Зозуля, директор інституту нейрохірургії ім. Ромоданова: "Він може здійснювати відповідні радіохірургічні втручання не тільки на головному мозку, а й на спинному мозку, на хребті, на внутрішніх органах. Але обмежень з точки зору величини пухлин немає".

   І у розподілі коштів ніякого криміналу немає, зауважує нейрохірург. Усі вони витрачені до копійки: до лінійного прискорювача закупили супутнє обладнання та будується триповерховий корпус лікарні. Натомість у Мінохорони здоров’я вважають - більше потрібен громадянам гама-ніж. Адже саме на нього українці назбирали п’ять мільйонів гривень, ще майже 55 мільйонів додала держава. Тож міністр особисто вирішив перевірти куди пішли гроші.

  Василь Князевич, міністр охорони здоров’я України: "Гама-ніж, ядумаю буде. Не думаю, впевнений. Я візьму це питання на контроль і в наступний раз я вам дам коректну і чітку відповідь".

  В Україні взагалі благодійний бум, каже співак Віктор Павлик. Зараз він забиває голи на користь слабозорих дітей. Він постійно бере участь у благодійних акціях, проте, буває, розчаровується в організаторах. Якось його запросили на акцію, присвячену збору коштів для одного з інтернатів. Результ: ані грошей, ані засновників фонду через місяць потому вдень зі свічкою не знайдеш.

  Віктор Павлик, співак: "Через півроку я ще дзвонив директорці, і питав чи перерахували гроші. Вона відповідає: ніяких грошей немає. Я в шоці. Як так?"

  Благодійний фонд "Серце до серця" впродовж тижня збирав гроші на закупівлю обладнання для офтальмологічних лікарень. Тепер підраховує кошти. Голова фонду запевняє, працюють так, що комар носа не підточить.

  Артем Михайлюк, голова всеукраїнського Благодійного фонду "Від серця до серця": "Згідно до українського законодавства, благодійні фонди можуть використовувати на розвиток біля 20 відсотків зібраних коштів. Тому ми принципово вирішили, що всю зібрану суму ми відправляємо на закупівлю медобладнання. Щоб не було жодного сумніву".

  Не рідко зірки вітчизняної естради сяють на благодійному небосхилі. Вони не лише співають та грають у футбол. Можуть навіть вийти на вулицю з простягнутою рукою. Головне запевнити, що гроші справді дійдуть до адресата.
  Люфт: (Наталя Валевська) "Давайте грошики для дітей із вадами зору".

  Людмила Голоднік, Денис Ковальов та Максим Петраков, 5 канал
  Попередній матеріал
  Франція надала політичний притулок Окруашвілі
  Наступний матеріал
  Українська гімнастка і тренер Ірина Дерюгіна дискваліфікована
  Теги:
  Loading...