4 дні без води мешканці 40-тисячного міста на Львівщині

  Чотири дні мешканці сорокатисячного Борислава на Львівщині без водопостачання. Для своїх потреб їм доводиться носити воду за сотні метрів із криниць. Питну воду почали підвозити лише у четвер.

  Людмила Романів із сином по декілька разів на день ходять по воду до найближчої криниці, що за пів-кілометра від їхнього помешкання. Кажуть, - незважаючи на те що платять майже 10 гривень за кубометр води, проблема водопостачання у Бориславі постійна. А з понеділка вода взагалі зникла з кранів. На сухому пайку і лікарні,  і дитячі садочки, і понад 70 відсотків мешканців міста.

  Людмила Романів: "В понеділок, як рано пустили, то ще нема ні водовозка не привозила воду в нас не було і нічо ніхто не попереджує, кажуть там брудна вода пішла і немає води бо багно йде".

  Олег Шутько: "Гроші то вони здирають, а води нема. За водою за питною, моя жінка ходить на джерело, щоб мої діти пили".

  На початку тижня насоси, які подають воду у місто,  вийшли з ладу. Додали клопоту і сильні зливи -забруднились фільтри для очистки води. Зараз на насосній станції працює лише одна помпа. З її  допомогою можна подавати воду лише частині  Бориславців, і то - лише тим, які мешкають на нижніх поврехах будинків.

  Василь Брезецький, начальник насосної станції "Рибник": "Тої що зараз одним насосом то є мало, треба ліквідувати той витік і тоді вже піде в нормальному режимі нормальна вода, стихія, водогони зношені, насосне обладнання тоже зношене".

  У міській раді кажуть проблема водопостачання Борислава не нова. Водогону 80 років. Через це втрати води у місті сягають 90 відсотків. Підрахували – на заміну труб потрібно щонайменше 30 мільйонів гривень і кілька років роботи. Навіть інвестора вже знайшли. 

  Володимир Фірман, міський голова Борислава: "У нас дуже складний рельєф в нас майже 200 метрів перепад висоти між двома кінцями міста і 62 кілометри потяків і річок і з такими проблемами не стикається жодне місто".

  Люди кажуть, - навіть до цієї аварії воду в Бориславі подавали лише раз на день по дві години. А  гарячої в кранах не бачили вже кілька років. Натомість у мерії запевнили, якщо інвестиції надійдуть вчасно, нарікань на водопостачання у місті не буде.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал


  Попередній матеріал
  Як дублюють "Тачки 2" [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  В Україні знівельована роль адвоката – правозахисник
  Теги: