36 одеситів заарештованого в Ізраїлі лайнеру відмовляються сходити на берег

  36 одеситів - членів екіпажу круізного лайнеру, заарештованого в Ізраїлі, відмовляються сходити на берег. Загалом на судні 360 моряків та обслуговуючого персоналу. Корабель затримали у місті Ашдод за борги перед портом. Судно під прапором Мальти виставили на продаж. Через побоювання, що їм не виплатять зарплату, моряки залишились на борту і влаштували страйк.
  Лідія Якубова ледве стримує сльози. Її 25 річна онука Вікторія Соколова  пішла у рейс медсестрою. Планувала заробити  грошей на утримання свого 6-ти річного сина, якого нині доглядає пані Ліда. Нині, каже старенька, коли повернеться додому її онука - не знає.

  Лілія Якубова, бабуся члена екіпажу Вікторії Соколової: "Она говорит — я буду сидеть до победы, потому что мне это нелегко досталось, сами понимаете, как туда нелегко устроиться и все такое".

  36 одеситів стали членами екіпажу лайнера "Ріо". Усих їх наймала морська агенція для роботи на іноземних суднах. Проте від цієї угоди крюрингова компанія відмовляється. 

  Василь Пудовкін, менеджер морської агенції: "Мы еще весной туда направляли через луис-круиз людей и люди там уже доработали у новых хозяев. Зарплату там у новых хозяев получали. В прошлом году все было прекрасно. Но в этом году мы туда никого не отправляли, наша печать нигде не стоит".

  Усього на лайнері  360 моряків та обслуговуючого персоналу банкрутувала. Судно арештувала ізраїлька влада. Згодом його планують продати.  Усім запропонували їхати додому - фрахтувальник пообіцяв - дорогу оплатять, зарплатню виплатять пізніше. Проте українці - екіпажу не ймуть віри компанії-фрахтувальнику. Тож вирішили перебувати на судні до повної виплати заборгованностей. Між тим морська агенція, яка займається підбором членів екіпажу для роботи на іноземних суднах, від цієї угоди відмовляються. Кажуть на "Ріо" нікого не набирали. Ситуацію із круїзним лайнером взяв під контроль МЗС України. Кажуть, допомагають чим можуть.

  Олег Волошин, директор департаменту інформаційної політики МЗС: "Посольство робить все можливе, щоб наші громадяни, якщо ім там потрібна вода, медична допомога, вони цим наразі забезпечені і щоб вони повернулися додому. Далі, що стосується матеріальної складової, то ми можемо їм тільки консультаційно допомогати".

  Наразі, екіпаж лайнеру потерпає від періодичних відключень води та електроенергії, яке деколи триває до трьох діб.

  Артем Анна, Артем Перфілов, Сергій Іщенко Мірошниченко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Рекордний джек-пот зірвав мешканець Великої Британії
  Наступний матеріал
  Масову акцію протесту провели профспілки Чехії
  Теги: