Першими стартують дівчата. Попереду маршрут: п"ять кілометрів алеями Ботанічного саду.
Учасник змагань: «Я бігаю по стадіону, або навколо дому, або на біговій доріжці. Я збираюсь бігти попереду - тому ні».
Учасник змагань: «Собака тоже учавствует, она тоже девочка. Конечно она бістрее бегает , просто у нее номерок некуда прицепить, поєтому пришлось на себя».
Змерзли - бо чекали чиновників. Та вони очолити колону відмовляються.
Сергій Глущенко, перший заступник міністра сім’ї молоді та спорту: «Я без спортивной формы, у меня тенисная сумка лежит в машине, но не кросівки».
18 хвилин і перший фініш. 22-річна Юлія залишила делеко позаду суперниць - і не випадково. Бо професійно займається легкою атлетикою.
Учасник змагань: «Как это нечестно! Тут люди тренируются, я тоже по своему тренируюсь. Сразу же тут с горочки скатилась и первая побежала».
Рекорди особисті - ставить майже кожна учасниця. Поки дівчата завершують коло, чоловіки розминаються.
Олександр Виноградов, учансик марафону:«Я первый раз бегаю здесь. До этого я бегал только в спортзале».
Валерій Городов, учасник марафону: «Мне 62 года. Я бегу в категории М-60. Я в 33 года начал бегать до этого занимался лыжным спортом. Марафоны бегаю, работаю на Чернобыльской АЕС».
32-і з половиною хвилини. Учетверте бере участь у цьому марафоні і вчетверте перемагає Олександр Кузьмічов.
Олександр Кузьмічов, учасник марафону: «Обсяг мого тренування за день 30-35 кілометрів якщо підготовка серйозна їде. 33 хвилини для такої траси з горочками, то я думаю так нормально, а так в мене лічний рекорд на стадіоні 30 хвилин - 10 км».
Не пасуть задніх і наймолодші учасники
Учасник змагань: «Я постійно бігаю таку дистанцію, ну було важко трохи».
І найстарші.
Учасник змагань: «Я говорив йому щоб не переганяв мене, бо неудобно буде. Мені важкувато мені вже 53 роки».
Головне - бігати правильно, кажуть судді.
Наталія Лебедєва, головний суддя марафону: «Треба хоча би через день тренуватися, поступово збільшувати навантаження і всеодно повинен тренер, який буде підказувати».
У медиків зі «швидкої» роботи майже не було: один бігун підвернув ногу, ще одному стало зле, бо не розрахував сили. Такі дистанції - не для любителів, застерігають лікарі
Віктор Бабієнко , лікар швидкої допомоги:«Рассчитывать силы, попробовать заранее до соревнования на что они способны и на самих соревнования если чувствует что-то не так - сходить с дистанции».
Загалом участь у змаганнях цьогоріч взяли 354 бігуни - це втричі більше ніж торік. Грошові призи та нагороди отримали переможці, решта - гарний настрій.
Світлана Одаренко, Владислав Каретник, «5 канал».