донор крові 5.ua

"30 хвилин на порятунок життя": як пройшла донорська акція у столиці

Попри прості умови для здачі крові, все ще небагато українців готові стати донорами

Асоціація молодих донорів провела у столиці акцію "Подаруй життя – стань донором". Волонтери хотіли зібрати кров для поранених у Київському військовому шпиталю, однак на акцію прийшли лише чотири людини.

Аби здати кров – потрібно лише 30 хвилин. Це – реєстрація, обстеження та процедура забору крові, які в сумі можуть врятувати чиєсь життя. 21-річна Ірина Демчук вдруге в житті стає донором. Вперше здавала кров для дітей, хворих на рак. Цього разу дівчина вирішила, що допоможе військовослужбовцям. На Сході України служать кілька її однокласників.

"Мене насправді лякали, що буде голова паморочитися, треба щось з'їсти солодке. Я прийшла і нормально почувалася", – запевнила донор.

Перед забором крові донору вимірюють тиск та рівень гемоглобіну, аби переконатися, що усе в нормі. Якщо усі показники у нормі, донора пригощають солодким чаєм і печивом. Такий легкий сніданок обов'язковий.

Уся процедура забору крові у середньому триває п'ять хвилин. Після обстеження компоненти крові будуть передані на переливання. Серед основних вимог до донора – вік від 18 до 60 років та вага не менше 50 кілограмів.

Донорів зустрічає координатор акції "Подаруй життя – стань донором" Максим Ільїн. У нього святковий настрій та не менш святковий одяг. Каже, таким чином хоче підтримати охочих здати кров уперше. Він у свої 19 років вже тричі ставав донором.

Незважаючи на розповсюдження інформації у соціальних мережах та ЗМІ, за півдня прийшли усього четверо донорів. На станції переливання крові кажуть, що кров потрібна, але люди не мають культури донорства, чекають мотивації.

Юлія Божко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Різдвяний happy-end: як собака кілька діб прикривав собою друга прямо на залізничній колії
Наступний матеріал
У Мінагрополітики назвали ім'я переможця конкурсу на держсекретаря відомства

У Києві стартувала всеукраїнська акція "Подаруй життя – стань донором!"

Як волонтери заохочували киян стати донорами крові

Волонтери People's Project збирають гроші на унікальний "Кровомобіль"

У Дніпрі лікарі борються за життя пораненого бійця, що не може самостійно дихати