25000 грн відсудила жінка, яка впала в маршрутці (відео)

  25 тисяч гривень за травму, завдану у маршрутці, відсудила у перевізника львів`янка Ольга Польщикова. Майже 3 роки тому жінка через незграбність водія мікроавтобуса травмувалася, коли впала у салоні. Власник маршрутки судовий вердикт уже назвав несправедливим і подав апеляцію. Аргумент перевізника - постраждала сама винна, бо не трималася під час руху транспортного засобу за поручні.

  Після падіння в маршрутці та травми хребта Ольга Польщикова півроку була прикована до ліжка. Після заново вчилася сидіти та ходити, а тому на інше рішення суду і не сподівалася, адже винним у травмуванні вважає перевізників.

  Ольга Польщикова – потерпіла: "Підійшла к водія, подала дві гривні, отримала здачу розвернулася, щоб пройти в салон на вільне місце. В ето время він дьорнув , вот на той самой зупинкі, я упала прямо на тумбу, куди дають гроші".

  Судова тяганина тривала понад два роки. Адвокат Ольги Польщикової каже, для нього справою честі було довести, що людей у львівських маршрутках возять нехтуючи правилами. І це визнав суд.

  Олег Мицик – адвокат потерпілої: "Суд вже поза процесом сказав речення, яке в хрестоматію війде: "бо возите людей, як бульбу".

  Адвокат Олег Мицик переконаний, доки ліцензії на перевезення пасажирів видаватимуть без обов`язкового страхування, людей возитимуть як кому заманеться. Адже водії не несуть жодної відповідальності у разі травмування пасажирів у салоні.

  Олег Мицик – адвокат потерпілої: "Я до сих пір не можу зрозуміти, хто склав такі умови ліцензування, що в самому, як кажуть, небезпечному варіанті перевезень по місту, де водії безперервно рушають, розраховуються на ходу і маса пасажирів, стоячих пасажирів в транспорті, ліцензійними умовами не передбачено цього дорогого договору страхування".

  Юристи розповідають, подібні позови рідко потрапляють до судів, пасажири не вірять у позитивне вирішення. Правники свідчать, на це є підстави. Законодавство України не зобов`язує власників міських маршрутів страхувати пасажирів, а тому отримати компенсацію навіть після рішення суду надто складно.

  Тарас Луцина в. о. керівника територіального управління Головтрансінспекції у Львівській області: "При нерегулярних перевезеннях ми просто, наші інспектора вимагають страховку на кожного пасажира, однак це за межі міста. Якщо зараз мова йде про місто, нема такої вимоги на сьогоднішній день".

  Власник маршрутки, у якого постраждала відсудила 25 тисяч гривень, Василь Креховецький своєї вини не визнає. Він вважає рішення суду несправедливим і вже готується оскаржити його.

  Василь Креховецький (телефоном): "Я не збираюся цього коментувати, тому що резонанс роздутий журналістами безпідставно і він тільки заважає об`єктивному розгляді справи".

  Ольга Польщикова помітила, і через майже три роки після її пригоди у львівських маршрутках їздити безпечніше не стало. Пасажири і надалі травмуються, але до суду справи не доходять. Винними у травмуванні ще на стадії розслідування визнають самих постраждалих.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Бандера та Шухевич стали почесними громадянами Львова
  Наступний матеріал
  Квіти з неба падали у музеї-заповіднику "Битва за Київ" (відео)
  Теги: