5 канал

2016 рік показав, що українці терпець не втратили – політолог

Якщо влада не доробить реформу децентралізації до кінця, тоді українцям може "зірвати різьбу"

Реальні мітингуючі поки що не піддаються на вплив. Про це в ефірі "5 каналу" розповів експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Він сказав: "Величезний запас нерозподілених виборців може вилитися в три частини. Ми можемо повернутися до підтримки влади, варіант другий – це альтернативні сили знайти, але поки що виборець не бачить ці альтернативні сили, що його голоси конвертуються в результат. І третій – це емоційно-стихійний вибір, коли втрачається терпець. Можна сказати, що 2016 рік показав, що українці не втратили терпець. Втрачають, але не втратили".

За його словами, дуже сильно допомагає те, що розвантажили виборчі процеси. "У нас навіть 25 грудня будуть вибори, і навіть 1 січня в Україні будуть вибори. А перед цим влітку вибирали народних депутатів... ЦВК легітимізувало процес виборів. У результаті у нас виходить перманентний виборчий процес… І це трошечки спускає пар", – сказав експерт.

Він також додав, якщо влада зробить реформу децентралізації до кінця, для цього їм потрібні ще одні місцеві вибори, наприклад на кінець 2017 року, і тоді є куди спустити пар. "Якщо ж влада цього не зробить і не буде погоджуватися ні на дострокові парламентські, ні на дострокові президентські і місцеві, як реформу не зробити, тоді може зірвати різьбу", – підкреслив експерт. 

Як повідомляв 5.ua, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак в ефірі "5 каналу" заявив, що аби вийти на позицію незворотності реформи децентралізації, потрібно утворити більше 500 тергромад.

Попередній матеріал
Голова Верховної Ради підписав Держбюджет-2017
Наступний матеріал
Місяць на порятунок: однорічна Єва потребує термінової допомоги

Айвазовська: "Формула Штайнмаєра" – це не про вибори і кордон

Колегія виборників обрала Трампа президентом США

Виконання передвиборчих обіцянок: президент Польщі підписав закон про зниження пенсійного віку

Вибори у місцеві громади: "Опора" – про інциденти та порушення

В Україні завершилися місцеві вибори у 144 територіальних громадах

5 канал - трансляція наживо