5 канал

Айвазовська: "Формула Штайнмаєра" – це не про вибори і кордон

"Формула Штайнмаєра" – про особливість місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області

Згадувана формула стосується тимчасово окупованих територій Донбасу в день голосування. Про це в ефірі "5 каналу" сказала експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська.

На прохання ведучої вона прокоментувала інформацію деяких інтернет-видань, що в Мінську на політичній підгрупі буцімто дуже гостро стало питання так званої "формули Штайнмаєра" – спершу вибори, а потім контроль за українсько-російським кордоном. Вона сказала: "Насправді це гаряче питання вже не одного засідання. 13-15 разів тема піднімалася. Тим не менше, "формула Штайнмаєра" – це не про вибори і кордон. Це про особливість місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області, коли тимчасовий статус набувається в день голосування, а після виборів, в разі визнання їх такими, що відбулися, відповідно до міжнародних стандартів, цей статус отримає територія на повний термін".

Читайте також: Мінськ-2016: Оліфер підбила підсумки роботи Тристоронньої контактної групи

Але вона додала, що тим не менше, "формула Штайнмаєра" – не є щось унікальне, це проектування окремих посадових осіб, але сама по собі формула – це позиція української сторони і має бути частиною повноцінної стратегії врегулювання, що може бути викладена у "дорожній карті", про яку так і не домовилися ні міністри закордонних справ, ні радники у "Нормандському форматі".

Вона також висловила свою думку про "режим тиші", про який домовилися у Мінську: "Ми дуже сподіваємося, що перемир’я, безстрокове припинення вогню, яке має розпочатися о 00:00 24 грудня, таки розпочнеться. Мені здається, що це основне досягнення перемовин від 21 грудня". 

Вона також наголосила, що політична підгрупа у Мінську послідовно відстоює інтереси української сторони і їх "не здала", попри побоювання українців. Саме це вона назвала головним досягнення підгрупи за 2016 рік. 

Як повідомляв 5.ua, раніше, 21 грудня 2016 року, в ОБСЄ заявили, що в Мінську обговорили "формулу Штайнмаєра"

Попередній матеріал
На Новий рік та Різдво метро у Києві працюватиме довше
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Чи заслужили депутати тритижневі канікули

Мінськ-2016: Оліфер підбила підсумки роботи Тристоронньої контактної групи

Переговори у Мінську: українська сторона готова вже цього тижня передати 15 осіб бойовикам в надії на визволення українських бранців

Стало відомо, що сьогодні обговорюватимуть сторони на перемовинах у Мінську

Держдеп США – про ескалацію на Сході: Це явне порушення Росією Мінських угод

Тандіт сказав, які деталі зустрічі з ватажками "Л/ДНР" у Мінську Савченко розкрила СБУ

Тука озвучив ймовірну причину поїздки Савченко на переговори з ватажками "Л/ДНР" у Мінську