Укрінформ

Мінськ-2016: Оліфер підбила підсумки роботи Тристоронньої контактної групи

  Бойовики пообіцяли відпустити 5 незаконно затриманих підлітків до Нового року

  У столиці Білорусі завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Речниця представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер підбила підсумки цієї зустрічі і роботи Групи за 2016 рік.

  "Сьогоднішнє засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було завершальним у 2016 році. Головний результат роботи за рік – стримування ескалації на Донбасі. Сьогодні Тристороння контактна група ухвалила заяву про необхідність всеосяжного, стійкого, безстрокового припинення вогню напередодні новорічних свят починаючи з 00:00 24 грудня 2016 року", - повідомила Оліфер на сторінці у Facebook.

  Вона підкреслила, що у 2016 році одним із пріоритетних напрямків роботи була безпека. Вирішення даного блоку питань – точка відліку для повноцінного вирішення всіх інших пунктів Мінських домовленостей.

  "21 вересня 2016 року ТКГ підписала Рамкове рішення щодо розведення сил і засобів на певних ділянках. З огляду на недотримання режиму тиші з боку ОРДЛО, в Станиці Луганській розведення все ще не відбулося. Йде обговорення нових 4 ділянок. Ми наполягаємо на дотриманні лінії розмежування, зафіксованої Меморандумом від 19 вересня 2014 року, і тому одним з ділянок для розведення повинно бути Дебальцеве, а також демілітаризація зони в районі населених пунктів на півдні Донецької області – Саханка, Кумачове, Комсомольське", – йдеться в повідомленні.

  Основні зусилля гуманітарної підгрупи спрямовані на звільнення заручників. Цього року вдалося звільнити 17 осіб. Міжнародні гуманітарні організації так і не отримали повний, безперешкодний доступ до незаконно утримуваних осіб на території окремих районів Донбасу, а також українських політичних в'язнів у Росії.

  Речниця Кучми також повідомила, що питання звільнення наших громадян буде стояти під час проведення скайп-зустрічі Тристоронньої контактної групи, яка на вимогу української сторони повинна відбутися в п'ятницю, 23 грудня.

  Українська сторона також вимагає звільнення 5 підлітків, які були незаконно затримані в Донецьку. Представники ОРДО пообіцяли відпустити їх під домашній арешт до Нового року.

  Оліфер нагадала, що українська сторона готова достроково звільнити 15 осіб, які відбувають покарання за злочини, вчинені у зв'язку з конфліктом на Донбасі. 

  Українська сторона підтримала ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста почати в рамках Мінських консультацій роботу з питань пошуку зниклих безвісти. Однак цей процес заблокований російською стороною.

  Під час консультацій у рамках політичної підгрупи основним питанням були можливі модальності проведення легітимних місцевих виборів відповідно до законодавства України та стандартів ОБСЄ для моніторингу з боку БДІПЛ ОБСЄ. Без повного режиму тиші, виведення іноземних військових формувань, закриття кордону, без дотримання українського законодавства та дотримання стандартів ОБСЄ виборів бути не може.

  В економічній підгрупі робота велася над відновленням інфраструктури Донбасу і забезпеченням режиму безпеки.

  Українська сторона проводила системну роботу по відновленню розрахунків за поставлену на територію ОРДЛО воду. В рамках правового поля України створено підприємство "Джерело нового життя". Завдяки цьому будуть вирішуватися питання погашення заборгованості ОРДЛО за поставлену воду в період з січня 2015-го по грудень 2016 року. Однак від ОРДЛО договір досі не підписано.

  На жаль, з боку ОРДЛО продовжується блокування роботи КПВВ у Золотому. Цей пункт пропуску необхідний, в першу чергу, мирним жителям Донбасу. Відповідальність за блокування його роботи повністю лежить на представниках окремих районів Луганської області.

  Попередній матеріал
  Кабмін виділив 10 мільярдів на січневі пенсії
  Наступний матеріал
  Семерак: "В Україні бізнес з утилізації сміття – "сірий", з нього певна група людей отримує доходи, переважно у "кеші"

  Тристороння контактна група закликала до повного припинення вогню на Донбасі з 24 грудня

  Брифінг представника України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірини Геращенко – завершено

  Сьогодні відбулась скайп-зустріч Тристоронньої контактної групи: що повідомила Оліфер

  Україна-ЄС-РФ: Стали відомі результати тристоронніх газових переговорів

  У Брюсселі розпочинаються тристоронні газові переговори

  5 канал - трансляція наживо