20 років з часу трагедії на "Комсомольці"

  Сьогодні у колишніх радянських республіках вшановують загиблих підводників. 7 квітня стало днем пам`яті моряків підводного флоту після катастрофи радянського атомного човна "Комсомолець".

  20 років тому у водах Норвежського моря на кораблі почалася пожежа. Екіпаж кілька годин намагався самостійно впоратися з вогнем, проте приборкати пожежу не вдалося. Підводний човен затонув. 42 матроси загинули. Серед них було чимало і українців, зокрема капітан "Комсомольця" Євген Ванін. Врятувати вдалося 30 військових. Більшість з них після кількагодинного перебування у льодяній воді назавжди втратили здоров`я. Дискусії про причину загибелі "Комсомольця" точаться й досі. Проте чимало підводників схиляються до думки, що пожежу спричинила технічна помилка проектувальників човна.

  Олександр Кузьмін, голова Всеукраїнської асоціації підводників: "Командир на этой подводной лодке - киевлянин - Женя Ванин. Он кончил школу в Киеве, призывался из Киева. И никак его память здесь не увековечена, к сожалению. Мы не находим понимания в этом вопросе. Ну хотя бы доска памятная должна быть в Киеве. Тем более, что это один из немногих командиров которые действительно выполнили свой долг и вместе с кораблем остался в океане".

  Попередній матеріал
  Жертв геноциду вшановують в Руанді
  Наступний матеріал
  ПАРЄ застерігає Україну від дочасних виборів
  Теги:
  Loading...