16 українців евакуйовані з Ємену

  16 українців евакуйовані з Ємену. Їх вивезли з цієї південно-азійської країни літаками російського МНС, разом з іншими громадянами СНД. Після виснажливого перельоту - повернення на батьківщину потягом. Більше півсотні співвітчизників залишаються в Ємені.

  175-ть іноземців, евакуйованих із Ємену, вже до обіду понеділка прибули у Москву. Людей вивозили - двома літаками російського МЧС. Серед евакуйованих - 16-ро українців. Увесь тривалий політ поряд із пасажирами перебували психологи та лікарі. 

   Лариса Пиж’янова, провідний психолог Центру екстреної психологічної допомоги МНС Росії: "Люди, несмотря на сложный перелет, и несмотря на то, что было очень много маленьких детей, у нас были даже дети по три по четыре месяца. На борту были семьи, конечно, у которых по трое-четверо детей, одна мама была с ними. Они молодцы, они очень хорошо держались, но с их слов вот именно в последнюю неделю там все спокойно. Но они, конечно, в ожидании осложнений ситуации, поэтому они очень благодарны, что их забрали".

  Евакуація - не примусова, чимало іноземних громадян вирішили поки що не виїжджати з країни, серед них - і півсотні співвітчизників. Якщо ситуація загостриться - тоді евакуація стане більш масштабною.

  Пасажирка: "Шли военные действия, но в общем то - не во всем городе, то есть - местами. Ну, в общем то лучше евакуироваться для безопасности. Посольство звонило, и предупредило, что будет самолет, - и эвакуировали".

  Ситуація в Ємені може стати критичною - у будь-яку мить. Країна - без міцного централізованого контролю. Частина міст - підпорядковані чинній владі. Але більшість населення, прихильна до опозиції, не припиняє масових акцій протесту. Кілька міст на Півдні - захопила Аль-Каїда. Опозиціонери вимагають негайно створити перехідний національний уряд, щоб навести лад в Ємені. Вимогу з ультиматумом направили до віце-президента, який тимчасово керує країною. Адже глава держави Алі Абдула Саллех, що зазнав поранень - лікується в Саудівській Аравії.  

  Ясер аль-Раенні, лідер опозиції: "Ми даємо віце-президентові 24 години, і цей ультимутом не подовжимо ані на годину. Віце-президент повинен пояснити свою позицію стосовно створення перехідного уряду. А до того часу - ми самі цю раду створимо - із представників усіх політичних партій та військових. Якщо партії неспроможні зробити перехідний уряд - тоді ми самі це зробимо".

  Заворушення з вимогою змістити президента Салеха не вщухають у Ємені майже півроку. Алі Абдула Салех, що керує країною три десятиліття - заявляє, що у відставку не піде. Внаслідок сутичок із провладними силами та опозицією уже загинули понад дві сотні людей. Десятки тисяч - втекли з країни.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Естонці фестивалять у різно-кольорових перуках
  Наступний матеріал
  Понад 5 тис. лемків зі всього світу зібралися на Івано-Франківщині
  Теги: