"Європатруль": на час Євро-2012 ціни на житло в Україні будуть захмарними

  Захмарні ціни на житло чекають на туристів в Україні під час Євро-2012. Про це заявляють організатори громадської кампанії "Європатруль". Вони перевірили гуртожитки, що прийматимуть футбольних уболівальників. В інтернеті активно розпродають місця у хостелах. Але одні ще досі не добудовані, а інші - взагалі відсутні за вказаною адресою.

  "Європатруль" вирушає інспектувати гуртожитки, у яких  житимуть уболівальники Євро-2012. Роздрукували адреси з інтернет-оголошень, які пропонують поселитися футбольним фанам. Перший - за захмарною ціною: 250 євро на добу.

  За роздруківками - це гуртожиток Податкової академії в Ірпіні. В реальному житті за такою адресою:

  Працівник медцентру: "Ну, это медцентр университета".

  Активіст "Європатруля":"Ну а там можно жить?"

  Працівник медцентру: "Ну, если вы заболели..."

  Активіст "Європатруля": "То есть, вы его не сдаёте никому?"

  Працівник медцентру: "Нет, конечно".

  Згодом оголошення в інтернеті за цією адресою зникло. У компанії, що його розмістила, оператори пояснили - проблеми із сайтом. Зв`язатися із представником, запитати, де ж той хостел, і чому він такий дорогий - не вдалося. Представники Академії розводять руками, а ціну у 250 євро за добу взагалі не коментують. Вони дійсно будують гуртожитки до Євро. Та з уболівальників брали б:  

  Представник Податкової академії: "25 Євро за кімнату".

  Таку ціну за добу проживання встановив виш. Далі підписали контракт із агенством з поселення. А ті нині здають удвічі дорожче. Виходить, така кімната обійдеться десь у 40 євро за добу. Це якщо гуртожиток добудують. Реклама вже є, а на будмайданчику - порожньо.

  Активіст "Європатруля": "А чому роботи не ведуться?"

  Будівельник:
  "Фінансування немає".

  Немає, підтверджуть в Академії. Причому від початку року. Утім, надії не втрачають.

  Представник Податкової академії: "Кошторисна вартість цього об`єкту складає 140 мільйонів. Його готовність - 70 відсотків. Тут роботи - максимум на 2 місяці".

  А в цей гуртожиток вже і меблі завезли. Тут Ніна Яківна хазяйнує.

  Ніна Яківна: "Ось одна кімната. Буде тут жити два чоловіка".

  За такі апартаменти Ніна Яківна узяла б гривень 700 за місяць. Утім, агенства здають за 500 на добу.

  Ніна Яківна: "Ох, це аж вуха зачесалося, почувши таку інформацію".

  А це - вже гуртожиток столичного вишу. Тут теж планують поселити уболівальників. Навіть ремонт затіяли, ще рік тому. Утім, досі нічого, окрім пластикових вікон не зробили. Олег уболівальникам не заздрить.

  Олег: "Ну, якщо вони тут будуть, то жахнуться, а нам нормально, ми вже звикли, як п`ять років проживеш, то до всього звикаєш".

  Його кімнату, думає Олег, з усіма зручностями і незручностями оцінять не менш ніж у 20 Євро. Опісля рейду по гуртожитках громадські активісти "Європатруля" резюмують - уболівальникам прийдеться не солодко. І не дешево.

  Микола Воробйов, координатор ГО "Європатруль": "Якщо готель "Коларк" в Білій Церкві здається за 400 гривень, то на Євро офіційні оператори здають за тисячу триста. Ці пропозиції - вони перевищують ринкову вартість сьогодні".

  Якщо так буде і надалі, то всі ремонти можуть виявитися марними. На завищені апетити операторів вказують і в уряді. Профільний віце-прем`єр Борис Колесніков заявив: якщо готелі не знизять ціни до євро, то іноземцям дешевше буде прилетіти на матч, аніж прожити кілька діб в Україні.

  Анна Мірошниченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В ПАР поліція розігнала масовий мітинг працівників платинової шахти
  Наступний матеріал
  У Ріо-де-Жанейро тривають останні приготування до карнавалу
  Теги: