В Ужгороді провели перегони саморобних плавзасобів [відео]

  Традиційну річкову регату провели в Ужгороді. На старт двокілометрової водної дистанції у центрі міста вийшли 13 суден. Головне завдання – подолати усю визначену відстань. На це у переможців пішло майже півгодини.

  До старту готуються збиті, надуті, склеєні та зв`язані плавальні засоби. Чи попливуть вони взагалі – командам невідомо до останнього, адже попередніх випробувань на воді не було. Серйозним і загрозливим суперником є громіздкий танк, який через мілину завдає екіпажу чимало клопотів.

  Максим Мощак, член екіпажу водоплавного танку: "Cтартували першими, прийшли десь, можна сказати, посередині. Ну, в принципі, у нас конструкція човна, якби, ми надіялися на те, що річка буде більш глибоководною, но не біда, нічого страшного".

  Олександра Шевченко, член команди «Заголовок»: "Дорога дуже важка, скажу чесно, не очікували, але думаю, що ми будемо ще тренуватися і наступного разу припливемо набагато швидше".

  Цього року на водне змагання в Ужгороді чекали неприємності. Спочатку через посушливе літо у річці Уж знизився рівень води на третину. А в день запланованого старту Закарпаття залило дощами. Тож, заплив перенесли на тиждень. Тему спекотного літа втілили у своїй конструкції друзі Денис та Володимир.

  Володимир Білонка, член команди «Рефрижератор»: "У нас це літо було дуже спекотне, усі думали де б сховатися від цьої жари такої сильної, що не те слово. Ну дивіться, у нас ситуація яка, холодильник – раз дає холод, балони з-під фреону – два дають холод, ну чому би не використати цей ресурс".

  Танк, рожева свиня, самотній піонер із собакою, водний велосипед та ще багато інших чудернацьких суден майстрували учасники регати понад місяць. Головне завдання – використовувати винятково екологічно чисті матеріали, які б витримали напір водної стихії.

  Сергій Денисенко, організатор Ужгородської регати: "Учасников, я думал, что будет больше, но я очень доволен уровнем, потому что очень многие из учасников с фантазией подошли, сделали действительно интересные плавзасобы. Они такие, что некоторые, я даже сам удивился, когда увидел – молодцы".

  Організатори задоволені: усі команди вдало фінішували, а вболівальники, яких прийшло на набережну кілька тисяч - весело провели час.

  Світлана Максимова, Микола Скунць,Ужгород, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В`єтнам потерпає від потужного тайфуну - щонайменше 27 загиблих
  Наступний матеріал
  У Південній Кореї жінка вперше стала кандидатом у президенти
  Теги: