спортсмени
спортсмени Facebook / НОК України та олімпійська команда

Українські гімнастки здобули перше в історії України командне золото Чемпіонату Європи – як це було

Читайте по-русски
Через пандемію змагання двічі переносилися

Перше золото в історії. Українські спортсменки тріумфували в командному багатоборстві на Чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики серед жінок у Туреччині. Через пандемію ці змагання переносили двічі. Чи вплинув карантин та коронавірус на золотий виступ українських чемпіонок – знає журналіст "5 каналу" Олександр Таран.

Українські гімнастки нещодавно повернулися з турецького Мерсіну. Там боролися в командному багатоборстві на колоді, різновисоких брусах, в опорному стрибку та вільних вправах. Здобули перше в історії України командне золото Чемпіонату Європи серед жінок.

"Ми ставили завдання просто спокійно пройти всі наші снаряди без грубих помилок у спокійному темпі і показати, що є команда Україна і вона може достойно виступати, і ми показали свій результат", – каже чемпіонка Анастасія Бачинська.

Сімнадцятирічна Анастасія Бачинська за місяць до змагань захворіла на коронавірус, через хворобу не тренувалася близько двох тижнів. Чи їхати на Чемпіонат Європи, вагалася до останнього.

Другими на змаганнях фінішували румунки, на цьому чемпіонаті вони йшли на рівних з українками, але вільні вправи у фіналі стали вирішальними. Трійку призерів замкнула Угорщина.

"Фінальна румунка, вона не зробила спецвимог. На вільних деякі спецвимоги, і ось одна з них – там є сальто вперед, назад має бути, вінти. І вона не зробила це сальто вперед", – каже тренерка чемпіонок Європи зі спортивної гімнастики в командному багатоборстві Юлія Каюкова.

Анастасія Мотак, окрім медалі в командному багатоборстві, поповнила скарбничку нагород ще й двома бронзовими в індивідуальних змаганнях в опорному стрибку та вправах на колоді, але розраховувала на кращий результат.

"Можливо, трохи страху, велика арена, на тебе дивиться багато людей, переживаєш, щоб усе вийшло добре, показати свій хороший результат", – ділиться чемпіонка Анастасія Мотак.

Не обійшлося і без казусів. Після прибуття в Туреччину всім спортсменкам робили тести на COVID-19, в однієї з представниць молодіжної команди він був позитивним. Через це всі спортсменки і тренери перед чемпіонатом ізолювалися і скасували тренування, доки всі повторно не зробили тести, і в усіх уже були негативні результати.

Через пандемію від участі в цьому чемпіонаті відмовилися збірні багатьох країн, зокрема Великої Британії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Росії, а тому олімпійські ліцензії цього разу не розігрували.

Після золотого виступу на Чемпіонаті Європи спортсменки не відпочивають, а навпаки – тренуються по шість годин на день та готуються до боротьби за Кубок світу і до Чемпіонату Європи у Швейцарії.

Олександр Таран, Євгеній Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
"Українською, будь ласка" – чи готові заклади до обслуговування державною мовою та що про це думають українці
Наступний матеріал
"Правоохоронці мали б зайнятися МОЗ": Гончаренко про закупівлю китайської вакцини через фірму соратника Богатирьової "Лекхім"
Loading...

Українського гімнаста Верняєва тимчасово відсторонили від змагань перед Олімпіадою в Токіо – NBC

"Кондратюк у понеділок": грація українського спорту Ганна Різатдінова та енергія українського шоубізу Сашко Педан

ЧЄ з художньої гімнастики "Київ-2020": у столиці відбулася урочиста церемонія з нагоди старту продажів квитків