Юні тхеквондисти
Юні тхеквондисти 5 канал

У Німеччині відбувся перший чемпіонат із тхеквондо для наймолодших: про успіх українців

Читайте по-русски
Учасники змагалися за звання чемпіонів світу в техніці пхумсе – це початкова програма, з якої починає кожен тхеквондист

Перший міжнародний чемпіонат із тхеквондо для наймолодших учасників відбувся у Німеччині. На ньому змагалися 11-річні спортсмени. Юні українці здобули шість золотих медалей і посіли третє загальнокомандне місце.

Маргарита займається тхеквондо трохи більше року, але вже здобула "золото" на міжнародному чемпіонаті. Раніше дівчина була гімнасткою, проте каже тхеквондо веселіше і є куди виплеснути емоції: "У фрістайлі і тайгуках треба високо бити удари, а для цього потрібні шпагати, розтяжка".

У складі команди було шестеро спортсменів. Раніше спробувати свої сили у такому масштабному змаганні дозволялося лише з 12 років. Тепер найкращих визначають і серед 11-річних.

"Він дає можливості маленьким дітям, які ще не досягли змагального віку, отримати досвід, виступити на міжнародній арені та підготувати себе до міжнародних змагань", – міркує віцепрезидент Спілки тхеквондо України Олександр Орловський.

Учасники змагалися за звання чемпіонів світу в техніці пхумсе – це початкова програма, з якої починає кожен тхеквондист. Команда продемонструвала бойові рухи під музику: всі разом, утрьох та вдвох – такий виступ називається фристайл.

Тренер чемпіонів каже – обрати до команди шістьох найкращих було важко. У пріоритеті були ті, хто тренується щодня.

"Завжди тренер будь-який хвилюється за своїх малят, вихованців, тому що деякі стримують емоції, дехто більш емоційно це сприймають, дуже хвилюються, тримаючись за серце. Але обов'язково ми хвилюємося", – каже Валерій Андрієвський.

На 2020 рік у юних чемпіонів уже розписаний календар наперед. Зокрема, у травні найкращі знову поїдуть на чемпіонат світу.

Олександра Адамчук, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
В Одесі затримали підозрюваних у вбивстві двох дівчат на столичному Подолі
Наступний матеріал
Всенічне бдіння з нагоди Різдва Христового
Loading...