У Львові реконструювали перший футбольний матч

  Копанка - так колись називали футбол на Львівщині. Перший турнір з цієї гри 117-тирічної давнини - реконструювали у Львові. Тоді - суперниками українців були поляки. Для них цей матч також став першим офіційним. Зустріч львів`ян та краків`ян завершилася перемогою господарів. Як і більше століття тому, на поле у Стрийському парку вийшло 22 футболіста.

  У 1894 році футбол був грою джентльменів. Особливих правил не існувало. Заборонялися лише  підкати та штовханина, а м`яч  ганяли, як заманеться. Замість воріт були прапорці. Краєзнавець Петро Радковець сьогодні у ролі судді. Каже, сторіччя тому футбольне поле було завдовжки 100 і завширшки 60 метрів. Тоді  для глядачів, і для футболістів це була радше забава.

  Дослідник українського футболу журналіст Іван Яремко переконаний відтоді в Україні почалася футбольна ера. Єдиний м`яч у тодішній грі забили львів`яни. Краків`яни мали намір відігратися, але гру припинили.  Перший матч в історії України тривав усього 6 хвилин. Утім автор першого голу став для львів`ян героєм.

  Теперішній футбольний матч реконструювали юні гравці. Усе інше - як 117 років тому. Спортсмени вийшли на поле у білих сорочках. За команду з Кракова грали у синіх штанях,  львів`яни - у попелястих. Хіба що глядачів побільшало на кілька тисяч.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Тимошенко видалили з зали суду. Захисників у суді теж немає [відео]
  Наступний матеріал
  Суддя Кірєєв заборонив трансляцію та зйомку у справі Тимошенко
  Теги: