Каріна Стегній

"Перемогти себе": 18-річна українка з ДЦП виборює медалі на світових чемпіонатах з пара-карате

Крізь терни до зірок. 18-річна сумчанка вже п’ятий рік вчиться контролювати своє тіло на тренуваннях із карате

Коли дівчині був рік, лікарі діагностували ДЦП. До п’яти років вона не ходила та майже не говорила. Нині ж виборює призові місця на світових чемпіонатах з пара-карате та незабаром має отримати чорний пояс. Які складнощі доводиться долати дівчині на кожному тренуванні, аби досягти мрії – бачили кореспонденти "5 каналу".

Галина Демченко знає 18-річну Каріну мало не від народження. Інструктор з лікувальної гімнастики протягом п'яти років працювала з дівчинкою. Разом вчилися тримати голову й робити повороти голови.

Тепер Каріна відома у Сумах спортсменка. На карате ще підлітком привела її мама. Спочатку дівчинка тренувалася з дітьми, які також мають ДЦП. Згодом тренер перевів її у групу, в якій професійно займаються спортом.

"Це про те, що називається соціалізацією. Тобто, здорові діти бачать, що тут поряд нічим не гірші від них і, напевно, це було поштовхом, аби зникли всі ці утиски і вона стала більш впевненою у собі", - розповідає мати дівчини Яна Стегній.

Тренується сумчанка щодня по кілька годин. Тренер запевняє: якщо рух не виходить, повторюють його постійно – буває і по 100 разів.

За п’ять років у спортивній кар'єрі має чимало нагород та медалей, зокрема з Чемпіонату Європи.

Каріна Стегній

Крім здобуття нових медалей, Каріна мріє стати наставником. Вона вже самостійно починає тренувати новачків. Далі хоче вступити до вишу з фізичної культури.

"Я хочу тренувати таких саме діток, як і я. Спробувати ще тренувати звичайних дітей, проте не знаю, як у мене це буде виходити по початках. Але думаю, що з досвідом буде виходити все краще і краще", - вірить каратистка Каріна.

У планах сумської спортсменки взяти участь у Чемпіонаті світу з пара-карате, який відбудеться наприкінці року у Великій Британії та отримати чорний пояс.

Анастасія Горпінченко, Суми, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Тренування з легендою: як Кличко із бізнесменом боксував – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Немає тут ніякої двозначності": Волкер розставив крапки над "і" після візиту на Донбас
Наступний матеріал
Штаб ООС: Під час короткого бойового зіткнення біля Павлопіля ворог зазнав втрат