Паралімпієць звинуватив керівництво у сфабрикованій дискваліфікації [відео]

  Скандал у Національному паралімпійському комітеті. Один зі спортсменів звинувачує керівництво у тому, що його навмисно і за вигаданими звинуваченнями виключили зі складу збірної.

  Це Микита Ребро на торішньому чемпіонаті світу з боротьби серед глухих у Болгарії. Тоді, переконує призер чемпіонату Європи, й почалися його проблеми з керівництвом. Микита роповідає: його на килим так і не випустили, оскільки запідозрили, ніби-то слух у хлопця покращився. А отже змагатися з глухими колегами він уже не може.

  Микита Ребро, призер чемпіонату Європи з вільної боротьби-2011: "Подделали аудиограмму, документы. Чтобы бороться по слуху нужно иметь потери 55 процентов дцб, а у меня больше - 85-90. Спортсмен-инвалид, и сказать в глаза, что я не инвалид - это унижение ниже плинтуса".

  У спортивній федерації глухих пояснюють - дискваліфікували Микиту через підозру у симуляції. Мовляв, представники турецької збірної побачили, що спортсмен слухає музику і зажадали провести перевірку. За 2 години тестів він показав три різні результати аудіограми, від тотальної втрати слуху до значного покращення здоров`я. Тренер атлета стверджує - під час цих тестів хлопець поводився неадекватно.

  Григорій Садоян, старший тренер збірної України з вільної боротьби серед глухих: "Вызывает подозрение, если ты уверен, что нарушен слух у тебя, здоровье нарушено - я спокоен. Чего он возмущается, ругается, кидается, полицию зовет, милицию".

  Навіщо спортсмену підставляти себе, ризикуючи кар`єрою, і як міг покращитися слух в інваліда із травмою на все життя - у національній федерації не пояснюють.

  Леонід Касицький, президент спортивної федерації глухих України: "Он занимался среди слышащих этим видом борьбы. Мы получили информацию о том, что у нас есть свои соревнования среди неслышащих с нарушениями слуха спортсменов. Если он проходит аудиограмму - пожалуйста, учавствуйте. Получается, что по аудиограмме он нормально проходит, это было 5 лет назад".

  Батько спортсмена результатам такої перевірки не довіряє. Запевняє: син проходив обстеження в Донецьку, де виявили ураження слухового нерва. Чоловік упевнений - зі збірної сина виключили, щоби послабити команду на користь суперників.

  Леонід Ребро, батько Микити Ребра: "Вигідно, щоб він не став чемпіоном, а став чемпіоном другий. За це хтось отримає гроші. Вигідно, наприклад, в Одесі є такий чемпіон Давид Кіладзе, і в нього, странно, хтось канат для лазання взяв перед чемпіонатом мира і лопнув".

  Обвинувачення у змові спортивні чиновники називають маячнею. Кажуть, аби загасити скандал, проведуть ще одну перевірку слуху Микити Ребра у столиці. Обіцяють запросити на неї і журналістів.

  Дарія Феденко, Іван Довганик, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В аварії російського "Суперджета-100" звинуватили пілотів
  Наступний матеріал
  Єлизавета ІІ вперше взяла участь у засіданні британського уряду
  Теги:
  Loading...