Харківський "Металіст" святкує 85-річчя

  Харківський Металіст святкує своє 85-річчя. Офіційною датою заснування клубу є, власне, 12 грудня 1925 року. У цей день був заснований спортивний клуб ХПЗ - Харківського паровозобудівного заводу, який нам більше відомий як "Завод імені Малишева". Про це пише "Корреспондент.Net".

  Історія назв головного харківського клубу також включає в себе такі найменування, як Трактор (1946 рік), Дзержинець (1947) і Авангард (1956). А в 1967 році команда знайшла своє нинішнє ім`я - Металіст.

  Якщо ж говорити про появу клубу, то є свідчення, що роком заснування Металіста є зовсім не 1925-й. Так, по архівах газет тих часів можна дізнатися, що вищезгадана команда ХПЗ ще в 1922 році грала в першості Харкова, а в 1924-м виїжджала на товариські матчі в Катеринослав (нині Дніпропетровськ).

  На підставі цих даних можна сміливо міняти рік народження Металіста на 1922-й, але зміна паспортних даних навряд чи відбудеться. Саме 1925-й активно позиціонується як рік заснування Металіста, число 1925 часто присутня як на банерах вболівальників, так і на сувенірній продукції клубу. Так що зміну дати народження клубу навряд чи ухвалять шанувальники харківського клубу.

  Втім, Металіст у будь-якому випадку є одним з найстарших клубів України. Старше харків`ян вважається їх головний суперник - Дніпро, офіційним роком заснування якого є 1918-й. Також до когорти "ветеранів" потрапляє луганська Зоря, заснована в 1923-му.

  З іншого боку, інформація про спортивні змагання тих років нерідко буває суперечливою через відсутність виразних джерел, так що суперечки про те, хто в Україні старше, можуть розгорітися з новою силою.

  Корреспондент.Net

  Попередній матеріал
  Хіт Майкла Джексона заспівали київські вчителі та їх учні [відео]
  Наступний матеріал
  ООН підтримуватиме будівництво об`єкту Укриття на ЧАЕС
  Теги: