Міністр молоді і спорту Ігор Жданов 5 канал

Боротьба із "договорняками": міністр молоді та спорту України вимагатиме покарання хокеїстів збірної за договірний матч ЧС-2017

Причиною стала інформація про те, що на чемпіонаті світу гравці збірної України "злили" свою останню гру із командою Південної Кореї

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов чекає детальної інформації від Федерації хокею України щодо новини про те, що на чемпіонаті світу гравці збірної України "злили" свою останню гру із командою Південної Кореї, повідомив Жданов на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо це виявиться правдою – вимагатиму покарання за всіма нормами спортивного права. Як би прикро не було, ми не маємо права приховувати такі факти, а навпаки – показати приклад боротьби із "договорняками", – написав Жданов.

Міністр нагадав, що у грудні 2015-го року від імені держави Україна підписав Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями, яка спрямована на запобігання, виявлення і покарання, зокрема, так званих "договірних" матчів. Конвенція закликає Уряди запровадити заходи, в тому числі законодавчі, для того, щоб запобігати конфліктам інтересів серед операторів спортивних парі та спортивних організацій; заохочувати органи, які регулюють проведення спортивних парі, протидіяти шахрайству; боротись проти нелегальних спортивних парі. У свою чергу, спортивні організації та оператори повинні ухвалити і забезпечити застосування суворих правил у сфері боротьби із корупцією, а також пропорційних санкцій і дисциплінарних засобів впливу, які застосовуватимуться у разі їх порушення.

"І тоді, і зараз я впевнений, що це – один із важливих і системних документів для сфери спорту в усьому світі. Бо спортивні змагання – це, передусім, чесна боротьба, за встановленими правилами. Перемагати має сильніший", – додав міністр.

Крім цього, є закон України "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень", і Кримінальний кодекс вже доповнений статтєю 369-3 "Протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань".

"Спорт і бізнес взаємопов`язані, це правильно і нормально, коли це чесний спорт і чесний бізнес. Договірні матчі були, є і залишаться ганьбою, а ті, хто приймає участь у цих схемах, від менеджерів до гравців – мають бути строго покарані, згідно діючого закону України", – підсумував Жданов.

Зауважимо, напередодні ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що нібито два хокеїсти збірної України погодилися "здати" матч збірній Південної Кореї з фіксованою перевагою суперника у два голи. Були опубліковані розписки воротаря Едуарда Захарченка та захисника Володимира Варіводи, які обіцяли повернути по 30 тис. євро, якщо результат не буде забезпечено. Матч завершився перемогою команди Південої Кореі лише в серії булітів 2:1.

"Вона і молоді дасть фору": як 101-річна бігунка стометрівку долала – фото

Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур
Ман Каур

Попередній матеріал
Опозиційний Венесуельский парламент позбавили повоноважень
Наступний матеріал
Примхи природи у світі: В Таїланді зливи затопили 200 шкіл, а в штаті Орегон у США не вгавають лісові пожежі

Українські морпіхи готові їхати до США: як пройшли показові тренування у Києві

Світоліна виграла престижний турнір WTA у Торонто

Харківські альпіністи підкорили одну з найскладніших вершин Кавказу гору Ушбі – фото

"Був одержимий перемогою": Володимир Кличко назвав причину завершення кар'єри

"Найкращий шахіст в історії" Гаррі Каспаров після 12-річної перерви повертається у спорт

Українка виграла "срібло" Чемпіонату світу, встановивши особистий рекорд зі стрибків у висоту