Посеред озера перекинувся надувний атракціон із відпочивальниками, а також у водойму з'їхало авто з мастилом. Як діяти в таких ситуаціях, відпрацьовували учасники масштабних навчань, в яких взяли участь рятувальники Рівненської та Волинської областей. Вчилися користуватися новітньою технікою та рятували людей. Як усе відбувалося – дивіться в сюжеті "5 каналу".
Рятувальники поспішають до чоловіка, якого віднесло від берега на надувному матраці. Спершу потерпілому передали дроном рятувальний жилет. А коли дісталися до потерпілого, піднімають його на катер.
Ще одна легенда навчань – на водоймі перекинувся надувний атракціон "банан", на якому каталися семеро відпочивальників. Двоє з них зникли. Поки одні рятувальники збирають відпочивальників на поверхні води, водолази шукають зниклих під водою. Для цього на човні встановлені спеціальні пристрої, які сканують дно.н
"Людина топиться від того, що починає панікувати. Чим швидше ми до неї дістанемося, тим швидше зможемо на катері надавати першу домедичну допомогу", – сказав начальник караулу пожежно-рятувальної частини ДСНС у Рівненській області Тарас Деркач.
Читайте також: Обстріл Кривого Рогу: пошуково-рятувальна операція завершена – МВС.
Шукати та рятувати людей працівникам ДСНС тепер допомагає новітня техніка. Зокрема, катери, які можуть пересуватися не лише по воді, а й сушею за допомогою надувних подушок.
Також рятувальники залучили всюдихід "Богун", яким оснащений підрозділ ДСНС Волині. Таку техніку зазвичай використовують на болотах – всюдихід не загрузне. Але нині він, за легендою, допомагає діставати з води легковий автомобіль, надзвичайники рятують водія.
"Надійшла інформація, що водій не впорався з керуванням і з'їхав у воду, змоги вибратись він не мав. Ми на автомобілі "Богун" дістались до нього", – розповів пожежний рятувальник Ярослав Лесик.
Дивіться також відео: ВІДКРИЛИ МУРАЛ ІЗ ВОЛОНТЕРКОЮ, ЯКА РЯТУВАЛА ЧОТИРИЛАПИХ ІЗ ОКУПОВАНОГО ІРПЕНЯ. Каріна Шевченко.
Масштабні навчання рятувальників двох областей Рівненської та Волинської, проводили на Хрінницькому водосховищі, де щороку влітку – тисячі відпочивальників. Відпрацьовували надзвичайні ситуації, в які найчастіше потрапляють люди.
"Відпрацьовували декілька етапів: перекидання атракціону на озері, також людину на матраці рятували і потім авто, яке потрапило у водойму. Тобто найчастіше ті ситуації, які відбуваються у буденному житті", – пояснив т. в. о. начальника ГУ ДСНС у Волинській області Сергій Демидюк.
До навчань залучили сотню рятувальників та 45 спецавтомобілів із Рівненської та Волинської областей. Вчилися спільно ліквідовувати надзвичайні ситуації.
"Ми розуміємо, що Хрінницьке водосховище також має греблю, і співробітники ДСНС і взагалі весь сектор оборони має бути готовий до викликів, які змінюються щодня. Виклики, які долали на Каховській ГЕС, ми розуміємо, що можуть бути і в нас, і на інших територіях", – наголосив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Волинь та Рівненщина – регіони, багаті на озера. В обох областях їх налічується більш як 300. Від початку року на них загинули 40 людей, четверо з них діти.
Наталія Світлова, Рівненська область, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Вбивча краса: як тренуються українські жінки-військовослужбовиці – ФОТО









