Таких "монстрів" на озброєнні ЗСУ всього вісім: Швеція передала їх Україні восени минулого року. Тепер "Арчери" полюють на важливі та специфічні цілі – наприклад, на артилерійські установки ворога. Що собою являє самохідна артилерійська установка Archer, як вона працює та чим вона краща за аналоги?
У новому відео проєкту "Український Свідок" – шведська САУ (самохідна артилерійська установка) Archer. "Арчери" – величезні за розмірами. Тільки колеса можуть бути завбільшки з людський зріст. Барабан установки включає 21 снаряд, який машина випускає за три хвилини. Дальність стрільби – до 60 кілометрів, призначення Archer – контрбатарейна боротьба, знищення "жирних" цілей, як-от ворожі артилерійські установки. ЗСУ має на озброєнні вісім таких машин.
Детальніше про "Арчер" розповіли хлопці з її розрахунку: оператор озброєння "Ворон", водій "Дрон" та командир із позивним "Ганс". Керувати цією установкою вони вчились протягом декількох місяців у Швеції.
"Archer на клас вищий за інші західні зразки, а також за вітчизняну САУ "Богдана". Ця установка повністю автоматизована. Робота екіпажу полягає у тому, щоб її зарядити, але й заряд у неї автоматизований: снаряди подає лапа, а наша задача – контролювати ці процеси. Під час роботи ми увесь час знаходимось у машині, ціль вказуємо на ходу", – зауважив "Ганс".
Ще одна особливість цієї САУ у тому, що вона може вражати одну ціль декількома снарядами, які рухаються різною траєкторією.
"Ми заряджаємо 3-4 снаряди і вони дістаються цілі одночасно. А ще – ми можемо запрограмувати машину так, щоб вона вражала декілька різних цілей послідовно: натиснули на кнопку, а гармата сама відпрацьовує по одній цілі та наводиться на іншу", – наголосив командир.
Окрім великої дальності та автоматизованості, перевагою "Арчерів" є їхня мобільність.
"Швидко відпрацював – швидко пішов. Причепні САУ – це теж добре, але вони стаціонарні. А мобільність – це життя", – поділився "Ворон".
Читайте також: військові показали, як працює бульдозер "Носоріг", який швидко прокладає дорогу через ліс чи болотяну місцевість. Зазначається, що за потреби можна викопати укриття для бійців або для бронетехніки.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.