фото Крим.Реалії

За рік окупанти у Криму заґратували за політичними мотивами 37 людей – правозахисники

Нині в Криму триває мілітаризація суспільного життя та системи освіти, кажуть експерти

У 2018 році в окупованому Криму загинула 21 людина, 37 - позбавлено волі за політично вмотивованими кримінальними справами, проти 44 осіб відкриті нові політично мотивовані кримінальні справи. Про це йдеться в підсумковому звіті "Кримської правозахисної групи" за 2018 рік щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму.

"Кримська правозахисна група (КПГ) на основі щомісячних моніторингів ситуації з правами людини підвела підсумки 2018 року. Протягом цього року у Криму КПГ зафіксувала наступні факти: Керченська трагедія у коледжі: 21 людина загинула. Мілітаризація суспільного життя та системи освіти триває", - йдеться в звіті "Кримської правозахисної групи".

Також, в Криму порушувалися права на свободу та справедливий суд. Так, 37 людей було позбавлено волі за політично вмотивованими кримінальними справами. С них 13 - цивільних осіб, 24 - військовополонених. Проти 44 людей в Криму відкриті нові політично мотивовані кримінальні справи, 9 людей було позбавлено волі у рамках адміністративних справ.

В доповіді правозахисників наголошується продовження переслідуваннь за участь у мирних зібраннях та подальше обмеження свободи зібрань.

"Мінімум 1 адмінарешт на 5 діб за участь у мирному зібранні. Штрафи на загальну суму не менше 25000 рублів за участь у мирних зібраннях", - відзначають правозахисники.

Крім того, у звіті КПГ йдеться, що Росія продовжує здійснювати військові злочини в українському Криму: на військову службу мінімум 5800 осіб було призвано за весняну та осінню кампанії а також винесено 34 вироки за ухилення від служби в армії РФ. Свідченням порушення свободи совісті та релігії в окупованому Криму було як мінімум 17 штрафів за "незаконну місіонерську діяльність" на загальну суму 285 000 рублів. В 2018 році відкрито перші кримінальні справи проти "Свідків Єгови".

Дивіться також фотогалерею за темою:

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Більшість українців згодні на дорожчий газ, аби не російський – соцопитування
Наступний матеріал
Передноворічне диво: в Туреччині порятоване з замерзлого озера цуценя знайшло собі господаря
Loading...

У ДПСУ та МінТОТ прокоментували зведення окупантами паркану на адмінмежі з Кримом

Російський суд виніс вирок у справі "Хізб ут-Тахрір" – 17 і 9 років позбавлення волі (оновлено)

У Криму журналіст помітив пересування колон військової техніки – відео

У Криму росіяни влаштували вишкіл з протиповітряної оборони за участі ЗРК С-400

Російські силовики затримали кримського татарина на в'їзді до окупованого півострова – Чубаров

Масштабна аварія в Сімферополі: без води лишилися 200 тисяч мешканців