Злет авіації в Житомирі
Злет авіації в Житомирі 5 канал

Видовищний злет: до Житомира на авіашоу з'їхалися пілоти з усього світу

На щорічний зліт легкої авіації прибули учасники з багатьох країн, а для гостей влаштували виставку із кількох десятків літаків, вертольотів та дельтапланів

Житомир з висоти пташиного польоту. Близько 100 літаків приземлилися на тамтешньому аеродромі. Масштабне свято легкої авіації у місті влаштоувують вже 12-ий рік поспіль.

На захід злітаються авіатори з багатьох країн.

Злет авіації в Житомирі
Злет авіації в Житомирі5 канал

"Багато людей прилетіли – з Німеччини, Голландії, Польщі, Естонії, Латвії та Литви. Багато бортів прийшло. І вся Україна, звісно, представлена", – запевняє співорганізатор авіазлету Володимир Васильєв.

Цього року вперше для глядачів облаштували експозицію малої авіації.

Злет авіації в Житомирі
Злет авіації в Житомирі5 канал

"Цього року відклали усі справи і вирішили сюди приїхати - заради дітей і самим цікаво. Залізти в кабіну – це мрія будь-якого хлопчика з дитинства", – каже глядач Сергій Бондар.

Найстарший учасник злету – 78 річний пілот Віктор Бублик. За штурвалом чоловік уже зо півсотні років. На виставці представлений його 20-річний "Мото-Бублик".

Злет авіації в Житомирі
Злет авіації в Житомирі5 канал

"Це серійний планер чехословацький, на якому я інструктором відпрацював 13 років у київському аероклубі. Він був у свій час списаний і надломаний навіть, я його реставрував, посилював. Двигун тут від мікроавтобуса Volkswagen Transporter T2", – розповідає пан Віктор.

Свято авіації завершиться вже цієї неділі.

Злет авіації в Житомирі
Злет авіації в Житомирі5 канал

"Буде повітряний бій – це задумка хлопців з Прибалтики. Будуть збивати повітряні кулі, наповнені гелієм, потім буде політ на повітряній кулі. Традиційно – польоти на вертольотах. Багато всього буде, все буде смачно!" – запевняє засновник авіазлету Леонід Крігер.

Оксана Трокоз, Тетяна Соболь, Житомир, "5 канал"

 

Дивіться також фотогалерею: 

Українські повітряні "аси" на Danish Air Show-2018: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кривава ДТП на Запоріжжі: як водій КамАЗу пояснює власний маневр
Наступний матеріал
У Держкіно відреагували на скандал довкола Медведчука та фільму "Стус"