Харківський центр онкології
Харківський центр онкології 5 канал

Вода зі стелі й розбиті палати: Як у Харківському онкоцентрі медикам доводиться рятувати життя – сюжет

Подальшу долю онкоцентру вирішуватимуть депутати облради

Тріщини у стінах, розбиті палати та підлога – у таких умовах у харківському онкоцентрі хірурги рятують життя. Паралельно борються за фінансування та увагу посадовців. У ситуації розбиралася Світлана Дашкевич.

Лікуватися до харківського центру онкології Олексій Застава приїхав із Дніпропетровщини. Злоякісна пухлина жовчних протоків печінки вросла в одну з основних судин. Фахівців, які взялися б рятувати життя чоловіку, родина знайшла у Харкові. П'ятеро харківських хірургів оперували Олексія протягом 13 годин. Пацієнту полегшало. Але медикам доводиться воювати не лише з раком, а й за умови для хворих. 

Артем Зелінський, куратор з хірургії харківського обласного центру онкології, говорить: "Ми ж не постачальники, ми лікарі. Тут на наші плечі покладено не тільки питання надання медичної допомоги, а й питання організації банального інстурментарію, апаратури, ремонту операційної, пошуку фінансування".

Вода зі стелі під час дощу, розбита підлога і потріскані стіни – лікуватися та одужувати доводиться саме в таких умовах.

Нове керівництво медзакладу кілька місяців намагається звернути увагу обласної влади, але, кажуть, безрезультатно.

Харківський центр онкології
Харківський центр онкології5 канал

Генеральний директор обласного центру онкології Денис Скорий каже: "Умови, в яких сьогодні перебувають наші пацієнти, не відповідають не те що просто українським стандартам, а навіть стандартам радянським. Потрібно небагато -  надати цим будівлям охайного вигляду. Потрібно закупити обладнання, а далі можна буде залучити інвесторів".

Від обласної влади лікарі вимагають ухвалити програму розвитку онкологічної служби, яку підготували самі. Під час зустрічі з медиками можновладці обіцяють розв'язати проблему.

Голова Харківської облради Сергій Чернов говорить: "Безумовно, це сором для нас. Кошти величезні потрібні для того, щоби кардинально змінити ситуацію. Є можливості, для цього потрібна ініціатива".

Подальшу долю онкоцентру вирішуватимуть депутати облради. Спеціально для цього покличуть профільну медичну комісію і обіцяють розглянути запропоновану онкологами програму.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Летальна зброя для України: у Конгресі США готують важливий законопроект
Наступний матеріал
Трамп був дуже зацікавлений у візиті Порошенка – політичний аналітик
Loading...