Укриття Харкова
Укриття Харкова 5 канал

Влада Харкова обіцяє облаштувати бомбосховища та створити карту: яка ситуація з укриттями в місті зараз

Читайте по-русски
Дізнатися, де саме ховатися, можна і за телефоном 112 – служби ДСНС. Та нагадують – сховатися можна в метро, підземному переході чи паркінгу

Створюють карту бомбосховищ та обіцяють привести їх до ладу. Влада Харкова взялася розробляти інтерактивну мапу з укриттями для населення. За словами чиновників, вона буде більш інформативною за попередню. Нині ж дізнатися найближчу схованку можна за телефоном ДСНС, бо вказівників по місту немає. У якому стані бомбосховища і чи дійсно там можна перечекати небезпеку? Знімальна група "5-го" вирішила перевірити.

Історичний центр міста, поряд – центральна площа Свободи. Сховища на випадок артобстрілів чи бомбардування у цьому районі знайти можна за допомогою інтернет-пошуковика. У дворі – жодного вказівника. Та навіть знання, де саме розташоване сховище, не допоможе.

"Ось один із входів, бачите. Він попросту заварений", – показує місцевий мешканець.

У дворі цього будинку ще два виходи зі сховища. Один – напів зруйнований та завалений сміттям. Інший – у приватній власності. Олексій Крютченко – місцевий. Малим лазив до схованки.

"Раніше тут стояли спеціальні двері, потужні металеві, броньовані, а зараз, як бачимо, штукатурка осипалась, цегла ламається. Ну, і зовнішній вигляд. Я сумніваюся, що подібна конструкція здатна витримати якесь пряме попадання", – каже житель Харкова Олексій Крютченко.

Хто має опікуватися захисною спорудою – невідомо. Комунальники від неї відхрещуються.

А ось цим укриттям у житловому будинку комунальники опікуються. З гордістю демонструють його журналістам.

Тут немає запасного виходу – його заклав власник частини приміщення. Під ногами насипи піску. Тут, кажуть комунальники, без вентиляції та води близько семи десятків людей можуть перечекати короткий обстріл. Головне – на голову не крапає.

"Це ж не бомбосховище. Це ж укриття. Кожен мешканець повинен із собою мати пляшку води і стілець", – заявив начальник 20-ї ділянки КП "Жилкомсервіс" Анатолій Сергієнко.

З 8-ми тисяч будинків у Харкові для укриття людей придатна половина, кажуть у міському управлінні цивільного захисту. Їх перевірили, подекуди провели світло чи навіть воду. Жаліються, що мешканці захаращили приміщення сміттям, а ще кажуть: будинки часів незалежності вже будували без схованок.

"Там так зроблені магістралі внутрішньобудинкові, що їх важко пристосувати. Там навіть на короткий час людині укритись важко. Раніше ці проєкти не враховували, що там людина повинна укриватися. Для Харкова було основне – він евакуювався. Тобто населення йшло", – розповів начальник управління Цивільного захисту харківської міськради Олександр Пушкарьов.

Найближчим часом в управлінні цивільного захисту обіцяють зробити вказівники до укриттів. Дізнатися, де саме ховатися, можна і за телефоном 112 – служби ДСНС. Та нагадують – сховатися можна в метро, підземному переході чи паркінгу або у виритому в землі заглибленні. Та знають про це далеко не всі харків'яни.

"У нас нікуди ховатися, у нас підвал, грубо кажучи, зас**ний! І ключа у нас немає, тільки у ЖКГ", – скаржиться Людмила Степанова.

"Десь, казали, у нас є підвал ось цей, а так я толком і не знаю", – каже Валентина.

"На передову треба бігти в разі обстрілу!" – вважає перехожий.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Захист дисертації Іллі Киви: "5 канал" не пустили в будівлю, журналісти викликали поліцію – подробиці
Наступний матеріал
Ілля Кива став кандидатом наук – комісія проголосувала одностайно
Loading...