5 канал

Вістря армії: Сили спецоперацій відзначили першу річницю створення – відео

Тренують армійців Сил спецоперацій за міжнародними стандартами

Із закритими обличчями та зі зміненими голосами. Тільки так прості глядачі можуть побачити та почути бійців елітного військового підрозділу Сил спеціальних операцій. До них потрапляють лише після жорсткого відбору та тривалих перевірок. Сьогодні ССО виповнився один рік. Чого досягли і що потребують, знає кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу. 

Жорсткий відбір. До лав Сил спеціальних операцій потрапить далеко не кожен військовий. До кінця тренувань доходить один із десяти. Відбирають лише мотивованих. Фізична підготовка за таких відборів – важлива, але на претендентів чекають і психологічні випробування. Муштрують їх за міжнародними стандартами.

Ці військові після відбору і піврічного вишколу стають інструкторами, далі навчатимуть новачків. Зізнаються, після таких випробовувань виконувати бойові завдання неважко. Але вони у них не з простих. Це і розвідка, і бойові рейди у глибокий тил ворога, визволення заручників.

Військові сил спецоперацій постійно воюють у зоні АТО. На східній війні спецпризначенці втратили вже 70 своїх побратимів. За рік існування, каже військове керівництво, вдалося налагодити ефективну систему підготовки кадрів.

Степан Полторак, міністр оборони України, також говорить: "Я пишаюся тим, що тоді було прийнято таке рішення (про створення Сил спецоперацій – 5.UA). Пишаюся рівнем підготовки, рівнем організації та взаємодії. У нас є ще питання, які необхідно вирішувати щодо забезпечення, щодо навчання особового складу". 

Так, наразі не вистачає військовим гуртожитків. Гроші для будівництва житла, переконує міністр, уже виділили. Є проблеми і з технікою – найбільша потреба, говорить командувач Сил спeцопeрацій Ігор Луньов, у вертольотах і транспортних літаках.

Додамо, що найліпші військові у річницю створення Сил спеціальних операцій отримали нагороди. Сам же підрозділ ще на завершальній стадії формування. Тому відбір претендентів у спецпризначенці триває. 

Сергій Барбу, Кирило Іванов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Сучасні РЛС та злети на Міг-39: як "орлята" свою міць тренують – ФОТО

Попередній матеріал
Наркотики, зброя та телефонне шахрайство: як поліцейські рейд у полтавському СІЗО провели
Наступний матеріал
Вишкіл "Карпатський легіон": як на Івано-Франківщині ветерани АТО діляться бойовим досвідом – відео
Loading...

Морпіхи в дії: як "мужні красені" свою силу демонструють – фоторепортаж

"Боїться ворог і поважають люди": Полторак розповів про становлення Сил спеціальних операцій ЗСУ

Україна відзначає День Сил спеціальних операцій ЗСУ

"Ми потрапили в рай": на березі Чорного моря відкрили центр для бійців АТО

3000 бійців "Залізної бригади" повернулися з АТО: як зустрічали героїв

Боєць ЗСУ: Переможемо, відбудуємо Донбас всією Україною