Вакцина
Вакцина Shutterstock

Військові на передовій отримали друге щеплення – як триває вакцинація в зоні ООС

Читайте по-русски
Щоби підрозділи не втратили боєздатності, на вакцинацію їздять по черзі

Друге щеплення для військових. На передовій почалася ревакцинація армійців. Імунізують препаратом AstraZeneca індійського виробництва. Щоби підрозділи не втратили боєздатності, на вакцинацію їздять по черзі. Чи багато вояків беруть участь та як переносять щеплення – знає журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова. 

Іван разом зі своїм підрозділом приїхав у Сєверодонецьк на щеплення від COVID. Це вже друга доза вакцини CoviShield, яку він отримує. Першою – вакцинувався на початку квітня.

"По-різному люди переносили то все. У когось була температура невеличка. Але загалом нормально. Я думаю, що це потрібна річ у наш час", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Іван.

У Сєверодонецьку вакцинують бійців на базі військового госпіталю. Для того, щоби здорові військовослужбовці не контактували з хворими, для щеплень облаштували окремий кунг.

Повторно вакцинувати армійців на Луганщині розпочали з понеділка. Одразу, як отримали нову партію препарату індійського виробництва.

"Вакцина на другий етап, іде CoviShield. Сприймають всі нормально. Майже більша частина першу перенесла добре, то до другої питань навіть немає", – розповідає медсестра Тетяна. 

"Як показує практика, вона набагато легше переноситься, ніж перша доза. Тому що все-таки організм вже не так реагує. В нього вже є антитіла. В нього бурхливіша реакція. Відсотків так 30 людей давали температурну реакцію. Зараз, може, 1 відсоток набереться", – розповів військовий лікар Іван Стаценко.

Щоби підрозділи не втратили боєздатності, в Оперативно-тактичному угрупованні "Північ" розробили графіки. Бійців на щеплення привозять по черзі – групами.

"Бригада подає, що їй треба ревакцинувати умовно 300 людей. Подали на вище командування. Командування собі так розділило, що там за 3 дні умовно по 300 людей вакцинується", – пояснює військовий лікар Іван Стаценко.

Щодня у військовому шпиталі Сєверодонецька вакцинують до 4-х десятків армійців. Кількість людей розраховують так, щоби використати весь препарат із відкритого флакону.

"Дозування 0,5 іде на 10 осіб. Тобто 1 флакон відкриваємо тоді, коли зібрано 10 людей", – розповіла медсестра Тетяна.

Вакцинуватися зголосилися понад 90 відсотків військовослужбовців оперативно-тактичного угруповання "Північ". Крім Сєверодонецька, ревакцинують бійців на Луганщині у Станиці Луганській та Щасті. Там працюють мобільні бригади медиків.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Авіасполучення з Білоруссю можуть відновити: в РНБО назвали умови
Наступний матеріал
Руки Протасевича, білоруські загрози для України та деолігархізація – "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова"
Loading...

Євросоюз починає вакцинувати підлітків препаратом Pfizer

Україна отримає від Сполучених Штатів вакцини від коронавірусу

В Україну прибула нова партія вакцин AstraZeneca від COVID-19

Розпочався запис на щеплення від коронавірусу громадян України в ОРДЛО та Криму – МОЗ

В Ізраїлі виявили випадки міокардиту у вакцинованих препаратом Pfizer

В Україні зросла кількість вакцинованих від коронавірусу за добу