Скріншот відео

В Одесі зоозахисники занепокоєні використанням в держцирку бурих ведмедів, привезених з Білорусі: чого вимагають

Крім цього бурі ведмеді в Україні охороняються, як червонокнижні тварини

Заборонити експлуатацію червонокнижних тварин вимагають одеські зоозахисники. Йдеться про використання у державному цирку бурих ведмедів. Зокрема до Одеси чотирилапі приїхали на гастролі з Білорусі – це ще одне порушення законодавства, адже вже декілька років в Україні діє заборона пересувних звіринців.

"Якщо цирк не має своїх власних тварин, пересувається, переїжджає з місця на місце – це пересувний звіринець. В статті 25 закону України про захист тварин та жорстоку поведінку заборонено створення та функціонування існування пересувних звіринців. Якщо цирк не має диких тварин, він не має права використовувати їх в виставі", – пояснює зоозахисниця Олена Марченко.

Крім цього бурі ведмеді в Україні охороняються, як червонокнижні тварини. Тож обурені зоозахисники звернулись до міського департаменту екології з вимогою провести позапланову перевірку цирку.

"Маємо 3 питання: чому на території держустанови потурають порушенню закону, чому використовуються червонокнижні тварини, які умови їх утримання і де відповідальні за порушення", – каже голова громадської ради зоозахисників Одеси Світлана Барсукова.

Проте інспекторів до цирку охорона не пустила навіть за наявності скерування на перевірку.

"Вистави постійно субота-неділя, а якщо є додаткові – п'ятниця, субота. У ці дні завжди керівництво є, а зараз артисти всі вихідні, ні прогулів, на манежі все відключено, всі вихідні. Як на мою думку, я не уявляю собі цирк без тварин", – запевняє охоронець цирку Володимир Метюхін.

Щоб таки провести перевірку, інспектори звернулись до поліції.

Втім, побачити умови в яких утримують ведмедів, навіть за допомогою правоохоронців інспекторам не вдалося. Представник цирку, яка приїхала на вимогу поліції, відчинити приміщення з клітками тварин відмовилась.

"Наші ведмеді мешкають у дуже файних умовах, вибачте. Я вам без дресирувальника навіть не зможу показати, як утримують тварини, тому що понеділок-вівторок – вихідні дні", – пояснює провідний інженер з охорони праці Одеського державного цирку Зоряна Железогло.

Утім, навіть не потрапивши до ведмедів, порушення зоозахисники та інспектори все ж вгледіли. Кажуть, що для утримання цих тварин потрібна площа більша, ніж сам цирк.

"Ведмідь має мати басейн, ведмідь має мати берліг, ліс, в нас 1,5 га лісу на ведмедя, їм доглядальники ховають іграшки, щоб вони свій інстинкт пошуковця розвивали, а в цирках такої можливості немає й порівняти 2 кв. метри чи 4 клітки з гектарами лісу", – зауважує працівниця ведмежого притулку на Львівщині Сніжана Палажченко.

Завершити перевірку екологічна інспекція має не пізніше 17 серпня.

Понеділок та вівторок у цирку вихідний. Тож екологічна інспекція планує продовжити перевірку у робочий день – середу. Якщо підтвердиться, що у шоу є дикі тварини – цирку загрожує штраф, а самих чотирилапих акторів можуть конфіскувати.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Дивіться також:

Тянь-шанська Христина і бурий Потап: як після років знущань ведмеді радіють життю – фото

Попередній матеріал
"Метрову броню пробивають": у РНБО пояснили, чим українська зброя краща за російську
Наступний матеріал
У МВС назвали причину збільшення кількості аварій на українських дорогах

У незвичному місці: в Одесі "оселилася" вітражна скульптура кота, як частина проекту – фото

Втомився від роботи – погладь віслюка: в Нью-Йорку практикують незвичну терапію для боротьби зі стресом

Масштабна ДТП на Одещині: водій маршрутки загинув, багато потерпілих

На Одещині з морського дна підняли стародавні амфори

Котики, цуцики і майже ботанічний сад: в Одесі незвично прикрасили під'їзд будинку – ФОТО

"Він так хотів у відпустку, на море": в Одесі попрощалися із загиблим під Мар'їнкою солдатом