Трудове рабство
Трудове рабство Depositphotos

В інтернатах на Житомирщині та Запоріжжі тримали в рабстві людей з інвалідністю

Жертвами трудової експлуатації стали 10 осіб

Керівники інтернатів на Житомирщині та Запоріжжі використовували людей з інвалідністю як безплатну робочу силу. В обох випадках посадовці укладали договори з третіми особами і фактично заробляли на цьому гроші.

Вихованці обох інтернатів виконували різні роботи, зокрема, поралися на господарствах. Однак за це не отримували ані копійки. Жертвами трудової експлуатації стали 10 осіб.

Організатора так званого бізнесу затримали. Це 68-річний директор місцевого будинку-інтернату. Йому та його спільнику оголосили підозри за статтею "Торгівля людьми" та вже посадили під домашній арешт.

"Було задокументовано факти трудової експлуатації підлеглих віком від 25 до 35 років, з психічними розладами. І коли їх використовували в роботі, не враховували фізичного стану, розумового і стану їхнього здоров'я. В ході обшуків були вилучені певні докази. Всі отримали цілодобовий домашній арешт, а по Запорізькій області заступник директора закладу отримав арешт з альтернативою застави 500 тисяч гривень", – повідомив начальник Департаменту по боротьби зі злочинами щодо торгівлі людьми Артем Крищенко.

На Запоріжжі від дій керівника табору постраждало п'ятеро людей з інвалідністю. Його також затримали. Усім зловмисникам загрожує до дванадцяти років за ґратами.

Попередній матеріал
Масове отруєння дітей у школі Дніпра: стала відома причина
Наступний матеріал
"Наївні люди": Джемілєв розповів про настрої російськомовних у Криму

Курорт для клишоногих: як ведмеді Любочка та Синок потрапили з пересувного цирку до притулку

Велику пожежу на картонному комбінаті в Житомирі локалізували: що ускладнювало гасіння

У Житомирі масштабна пожежа – горить картонний комбінат

Нацполіція схопила організатора вбивства АТОвця "Сармата"

Прийомний син виставив на вулицю: продовження резонансної історії з пенсіонером-візочником

У Запоріжжі маршрутка провалилася в наскрізну діру на мосту