Карлівська насосна станція
Карлівська насосна станція 5 канал

Упевненість для сотень тисяч донеччан: у прифронтовій Карлівці відкрили насосну станцію

Нова насосна станція – запасний варіант постачання води до західної частини Донеччини на випадок пошкодження каналу "Сіверський Донець–Донбас"

У прифронтовому селищі Карлівка, яке за півтора десятка кілометрів від лінії розмежування, відкрили насосну станцію. Вона стане резервною на випадок, якщо терористи знову пошкодять канал "Сіверський Донець–Донбас". З цієї причини 4 роки від браку води потерпає вся західна частина Донеччини. Тому за підтримки міжнародних гуманітарних організацій влада відновила резервну станцію. Чи вирішить це проблему водозабезпечення на Донеччині – дізнавалися журналісти "5 каналу".

Нова насосна станція у Карлівці – запасний варіант постачання води до західної частини Донеччини на випадок, якщо канал "Сіверський Донець–Донбас" не працюватиме. Таке вже траплялося на початку бойових дій. Тоді майже півмільйона мешканців опинилися без води.

"Дуже важко. Не було ні світла, ні води. Єдине – тут колодязь був. І ходили, брали", – згадує мешканка Карлівки Раїса Мовчан. Тепер у разі зупинки каналу "Сіверський Донець–Донбас" можна буде качати воду з двох озер. Її вистачить на півроку. Відновити цю станцію хотіли ще 2014-го, але фінансування знайшли лише торік.

"Проектні роботи були спочатку на 18 млн грн. Але поки це все вирішувалося, вартість його зросла до 23 млн грн. Повністю реалізацією проекту займався Червоний Хрест", – звітує в.о. гендиректора КП "Компанія "Вода Донбасу" Олександр Євдокимов.

Питання водозабезпечення всієї області Карлівська насосна станція не вирішить, переконані представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Тому міжнародні фахівці закликають створити зони безпеки навколо всіх об'єктів водної інфраструктури регіону. Насамперед це стосується Донецької фільтрувальної станції.

"Суть цих захисних зон полягає в тому, що на таких об'єктах і території поблизу них не має знаходитися ні військове обладнання, ні самі військові. Тільки тоді можна говорити про демілітаризацію даних об'єктів. В цьому і полягає суть захисних зон. І вони мають бути захищеними від обстрілів", – наголошує голова делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

Червоний хрест закликає припинити обстріли стратегічно важливих об'єктів і готовий бути посередником у перемовах із цього питання.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

крим, засуха, ґрунт
/
крим, засуха, ґрунт
крим, без води, засуха, кран
/
крим, без води, засуха, кран
Крим без води, засуха
/
Крим без води, засуха
крим, засуха, поле
/
крим, засуха, поле
крим, засуха
/
крим, засуха
крим, засуха, поле, маки
/
крим, засуха, поле, маки
крим, засуха, поле, трактор
/
крим, засуха, поле, трактор
крим, засуха, рослини
/
крим, засуха, рослини
крим, засуха, рослини, поле
/
крим, засуха, рослини, поле

Попередній матеріал
Без жодних пояснень: Денісовій знову відмовили в зустрічі – тепер із Сущенком
Наступний матеріал
Середмістям Києва пронесли 39-метровий стяг кримських татар
Loading...