dengi-info.com

Українське судно незаконно затримали в "Чорноморську" – Каленков

  За словами президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, у представників екоінспекції немає ніяких законних підстав, щоб здійснювати перевірки кораблів, вони працюють поза правовим полем

  Зі слів президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова інспектори Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу затримали судно в морському порту "Чорноморськ" нібито за забруднення навколишнього середовища.

  "У представників екоінспекції немає ніяких законних підстав, щоб здійснювати перевірки кораблів, вони працюють поза правовим полем. Роблять це на свій розсуд, що суперечить не тільки українськими законами, а й міжнародній практиці судноплавства. Зловживання були завжди, але в останні роки це перетворилося в масове постійне явище. Про це знають усі найбільші морські оператори. Якщо в Україну заходить судно, то екоінспектори будуть робити все, щоб саботувати вихід судна, аж до вимоги хабарів, а це десятки тисяч доларів", — пояснив Каленков.

  За словами спікера, незаконну діяльність екологічної інспекції відчули на собі й багато іноземних компаній. Саме тому скарги на роботу інспекції надходили як в український уряд, так і в Європейську бізнес-асоціацію та Американську торговельну палату.

  "Щоб припинити це свавілля потрібно виводити ситуацію в законне поле, приймаючи необхідні підзаконні акти й не даючи чиновникам від екоінспеції займатися самоправністю. Зараз розглядається низка підзаконних актів, які визначають права екологічних інспекторів, відбору ними проб, нарахування штрафів. Цей процес блокується як екоінспекцією, так і міністерством екології та природних ресурсів", — пояснює Каленков.

  За словами Олександра Каленкова, півроку тому був прийнятий закон, який наблизив українське законодавство до міжнародних конвенцій і порядків. Згідно до  цього закону екологічні інспектори можуть з'явитися в порту тільки у випадку виникнення відповідної надзвичайної ситуації. 

  "Бізнес разом із Державною регуляторною службою і Адміністрацією морського транспорту розробив відповідні підзаконні акти, щоб закон нарешті запрацював. Зараз потрібна тільки політична воля, щоб прийняти ці акти на засіданні Кабінету Міністрів України, і припинити свавілля чиновників екоінспекції та ганьбу України на міжнародному ринку вантажних перевезень", — резюмував Каленков.

  Як повідомляє OBOZREVATEL, у морському порту "Чорноморськ" простоює судно, затримане інспекторами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу нібито за забруднення навколишнього середовища. Судно простоює в порту вже три доби. Водночас на сьогодні ні капітан судна, ні морський агент не отримали від екоінспекції протокол, оплата штрафу за яким (а це лише приблизно 800 грн) дозволила б випустити судно.

  Попередній матеріал
  В Україні найбільше робочих місць забезпечують промисловці – GMK Center
  Наступний матеріал
  Американські науковці відкрили новий тип магніту
  Теги: