Масове поховання в Ізюмі
Масове поховання в Ізюмі Настоящее время

У визволеному від окупантів Ізюмі виявили масове поховання, понад 440 могил – поліція

Читайте по-русски
рашисти самі публікували відео з цього поховання в Ізюмі, тому українські сили його шукали

У визволеному від рашистів Ізюмі Харківської області виявлено масове поховання – сотні тіл невинно вбитих людей. Про це пише "Українська правда" з посиланням на інформацію начальника слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова та уповноваженого з питань зниклих безвісти Олега Котенка.

"Тут розташоване одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому понад 440 могил", – констатував Болвінов. І додав, що тіла були поховані окремо.

"Ми знаємо, що дехто був убитий (розстріляний), дехто загинув від артилерійського вогню, так званих мінно-вибухових травм. Дехто загинув від авіаударів. Багато тіл ще не впізнані, тому причини смерті будуть встановлені в ході слідчих дій", – розповів начальник харківських слідчих.

Болвінов зазначив, що всі тіла будуть ексгумовані та направлені на судово-медичну експертизу.

Водночас проєкт "Радіо Свобода" та "Голосу Америки", телеканал "Настоящее время", оприлюднив фото масових поховань у лісі в Ізюмі, отримані від українських журналістів.

"Поховання, що залишилися після відходу російських військ з території, яка кілька місяців перебувала під їхньою окупацією. Деякі поховання з хрестами, на них написи. Десь навіть є вінки. Десь немає нічого, лише могила. Написи: "ЗСУ, 17 осіб, з моргу", "345", "412"", – йдеться у повідомленні.

Уповноважений з питань зниклих безвісти осіб Олег Котенко підтвердив виданню, що знімки справжні.

Як пише "УП", він розповів, що окупанти самі публікували відео із цього поховання в Ізюмі, тому українські сили його шукали.

"І десь є реєстр, у якому, я думаю, вони нам підказуватимуть, де вони взяли це тіло для поховання. Ми зараз працюємо над цим, і я думаю, що ми ці списки знайдемо і ми розумітимемо, що це за людина, чому їй було присвоєно номер, а не прізвище. Але є там і прізвища, а ще там є вінки, і дата загибелі там також є на деяких. Більшість, я думаю, загинули під обстрілами, ми за датами це вже зрозуміли: люди загинули, коли вони били з артилерії по місту", – сказав Котенко.

Крім того, повідомляється із посиланням на Котенка, що на кладовищі знайшли братську могилу українських військових – до 25 українських захисників.

Загалом за час окупації на місцевому цвинтарі з'явилося понад 460 нових поховань.

Читайте також: "Біля кімнат тортур окупанти розвішали малюнки своїх дітей": поліцейський про побачене у звільненій Балаклії

Попередній матеріал
Іпотека за війну: яку схему вигадали на росії, щоб змусити росіян їхати на війну в Україну – Золкін
Наступний матеріал
Мешканцям тимчасово окупованих територій слід уникати громадських місць із 17 по 20 вересня – ОК "Південь"
Loading...