Денис Ярославський
Денис Ярославський Денис Ярославський / Facebook

У Вовчанську вуличні бої, на кордоні не було жодних мін і фортифікацій – військовий ЗСУ (оновлено)

Читайте по-русски
За словами командира підрозділу, окупанти вільно увійшли у "сіру зону" по всій лінії кордону

Армія рф стягує резерви навколо Вовчанська, намагаючись оточити його. Наразі у місті почалися вуличні бої.

Про це повідомляє видання "Цензор.Нет" із посиланням на командира підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Дениса Ярославського.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Вовчанськ... складно. Сьогодні ударна аеророзвідка 1 СБ 57 бригади зупинила просування "Шторм Z", бригадна арта спрацювала чудово і добила роту Z разом з їхньою технікою вогневої підтримки. Але ворог стягує резерви. Почалися вуличні бої, місто оточують. Кажу це, тому що ми можемо загинути і правду ніхто не почує. А навіщо тоді все?!" – мовиться в дописі.

За словами Ярославського, на цій ділянці просто не було першої лінії фортифікацій і мін – окупанти вільно увійшли у "сіру зону" по всій лінії кордону, яка "в принципі не повинна була бути сірою".

"За 2 роки на українському кордоні повинні були стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або шалене злодійство, або навмисний саботаж", – зауважив військовий.

Він наголосив, що це таку ситуацію – Сили оброни України втрачають людей і території, а також "роблять те, що вже робили у вересні 22-го".

"Знаю, що 125 ТРО, які покинули позиції, вже дає розклад про те, що їм впарювали на підпис акти приймання передачі фортифікацій, які навіть на 30% були не готові як завершене будівництво. Сподіваюся, що винні понесуть покарання", – резюмував військовослужбовець.

Коментар про ситуацію на Харківщині
Коментар про ситуацію на ХарківщиніДенис Ярославський / Facebook

Оновлення. Водночас у львівській 125-й бригаді територіальної оборони, яку згадав у своєму дописі Ярославський, прокоментували своє бачення ситуації. На Facebook-сторінці опублікували звернення комбрига Артура Горбенко.

Генерал-лейтенант заявив, що просування окупантів є "достатньо умовним успіхом", а заяви про неготовність зустріти ворога назвав "відвертою ІПСО".

Після загострення ситуації на Харківщині, у тому числі в смузі відповідальності 125 окремої бригади ТрО ЗСУ, в медіапросторі з'явилися вкраплення відвертої ІПСО. Чи то від незнання ситуації, чи від бажання нашкодити, окремі резиденти соціальних мереж розповсюджують абсолютно неправдиву інформацію про неготовність Сил оборони до наступу ворога, або ще гірше, про відступ окремих підрозділів із ввірених їм оборонних рубежів", – йдеться у повідомленні.

Командир бригади додав: "Ситуація в смузі оборони нашої бригади складна, але контрольована. Підрозділи 125 обр ТрО ЗСУ дають відсіч переважаючим силам противника, зберігаючи сталість в бойових порядках. Населені пункти, в які зайшов ворог, знаходилися у постійній "сірій зоні", а тому успіх противника є достатньо умовним і коштує йому величезних втрат в техніці і живій силі. Територія, зайнята противником, локалізована і по ньому здійснюється постійне вогневе ураження!"

А бійці 92-ї штурмової бригади показали оборонні рубежі на Харківському напрямку, де вони зараз тримають оборону проти російського наступу. За їх словами, лінія оборони включає залізобетонні ДОТи та добре збудовані окопи.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко в інтерв'ю заявив, що лінія кордону на півночі Харківської області, де нині росіяни намагаються захопити територію, мала бути укріплена фортифікаціями та мінними загородженнями. Він зауважив, що від вересня 2023 року вимагав від чинної влади розпочати активне будівництво укріплень.

Дивіться також відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Наступ на Харківщині. Погрози ядерних навчань. "Побєдобєсіє" на болотах – 115 тиждень великої війни
Наступний матеріал
ISW назвав наступні цілі російських окупантів у наступі на Харківщину
Loading...