5 канал

У Львові проводять богослужіння мовою жестів – відео

Богослужіння мовою жестів відвідують близько півсотні парафіян

У Львові, в храмі всіх Святих священик проводить богослужіння – мовою жестів. Таким чином отець Михайло долучає до церковного життя людей, які мають вади слуху. Богослужіння для особливих вірян священник проводить уже четвертий рік поспіль. Як це відбувається – дивіться далі.

Щонеділі до цієї церкви приходять люди з вадами слуху. Спеціально для них тут проводять унікальне богослужіння мовою жестів. Для отця Михайла жестикуляція – це вже справа техніки. Сурдопедагогіки навчився у Польщі, потому удосконалив її за допомогою самих парафіян. Так і почав вести службу Божу для нечуючих чотири роки тому.

Отець Михайло Фенканін розповідає: "За кордоном вже існує така практика. Побачив що в Україні, в сучасному світі демократичному люди з вадами слуху мають обмежену свою свободу. Тому я вирішив служити".

Богослужіння відрізняється від традиційного тільки одним: священик стоїть спиною до престолу, а обличчям до людей, щоб мати прямий контакт із ними. Допомагає отцю Михайлу Ярина. Вона не чує та не говорить від дитинства. У церкві виконує роль хориста і жестами підспівує священику.

Ярина Мала мовою жестів говорить: "Я ніколи не розуміла церковного богослужіння. А коли побачила службу Божу мовою жестів, відчула любов до Бога".

До знайомства з отцем Михайлом не розуміла молитов і Стефанія Семочко: "Я дуже дуже рада, що в нас є таке тут. Для глухих спеціально що є священик що вміє мову жестів. Я була в селі, мама мене просила я ходила в церкву. люди хрестилися я так само, але то дуже тяжко, а тут в нас священик жестами. Нам розказують всі закони Божі, бо багато глухих не знають".

Богослужіння мовою жестів відвідують близько півсотні парафіян, і їх щораз більше, каже отець Михайло. Він сподівається, що його приклад надихне і інших священників.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Подружжя пенсіонерів з Кривого Рогу передали свою колекцію книжок дітям Донбасу – відео
Наступний матеріал
Світоліна виграла престижний турнір WTA у Торонто
Loading...