Лікарня
Лікарня 5 канал

У Луцьку медики і вагітні вийшли на протест: пологовий перетворюють на шпиталь для хворих на COVID-19

Читайте по-русски
Персонал закладу дізнався про це лише тоді, коли почали завозити додаткові ліжка

Хворих на коронавірус – до породіль. У Луцьку в одному з корпусів пологового будинку мають намір розгорнути додаткові ліжка для хворих на COVID-19. Лікарі проти і запевняють: таке сусідство для малюків і їхніх матусь небезпечне. У ситуації розбиралися кореспонденти "5 каналу".

Під стінами Луцької міськради – мітинг. Його учасники – лікарі пологового. Вони проти, щоб в одному з корпусів облаштували інфекційне відділення для хворих на COVID-19.

"Інфекційних хворих з породіллями класти, по інфекційному контролю це не вкладається в голову. Я не інфекціоніст, але я це розумію чудово", – каже Михайло Божик, лікар-анестезіолог пологового будинку.

Підтримати лікарів прийшли мами з дітьми та вагітні.

"Це рішення непродумане, мені здається, є інші якісь місця, які можна облаштувати під таких хворих", – говорить Леся Білавіна, мешканка Луцька.

"Страшно за дитину, це дуже страшно за дитину. Повітря все одно проходить, ці двері не дають захисту надійного", – каже Анжеліка Краснецька, мешканка Луцька.

Про те, що в одному з корпусів пологового мають намір відкривати інфекційний шпиталь, персонал закладу дізнався лише тоді, коли сюди почали завозити додаткові ліжка.

"У той корпус, який знаходиться за 20 м, будуть надходити пацієнти одночасно, хто приїжджає на пологи та з COVID-19. Хто притомний захоче отут народжувати?" – говорить Сергій Сябрук, завідувач пологового відділення №1.

За рік тут приймають близько двох тисяч пологів. Окрім спеціально облаштованих палат, тут є дві операційні та реанімація для немовлят. Усе це тепер мають швидко демонтувати і перевезти до сусіднього корпусу.

"У тому, що в корпусі, де нам пропонують приймати пологи, ми не можемо забезпечити настільки комфортне перебування жінки, яка перебуває знаходиться в пологах, порівнюючи з цими умовами", – розповідає Георгій Багнюк, завідувач пологового відділення №2.

А тут хочуть розмістити 250 ліжок та підвести до них кисень. Лікарі обурені, що їх поставили перед фактом і запевняють: у місті є інші більш пристосовані для прийому інфекційних хворих заклади.

"Коли настане такий час, тоді вся спільнота медична включиться в цю проблему, ми готові надавати цю допомогу, коли це буде вкрай необхідно. Треба розглянути всі моменти, куди можна покласти таких хворих", – говорить Галина Бондарук, заступник директора Луцького пологового будинку.

В обласному управлінні охорони здоров'я пояснюють: через збільшення хворих на COVID-19 терміново готують резервні місця, а варіант розміщення у пологовому запропонували у міськраді.

"Має бути, однозначно, згода колективу, однозначно, згода влади. Це так не можна робити. Але це не є катастрофічно. Коронавірус не літає так далеко, воно буде ізольовано", – каже Людмила Тимощук, в.о. керівника управління охорони здоров'я Волинської облдержадміністрації.

Тим часом депутати міськради під час засідання все ж схвалили рішення підготувати частину пологового для прийому хворих на коронавірус.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал у Миколаєві: лікарям для захисту від COVID-19 видали будівельні окуляри – відео
Наступний матеріал
Дострокові вибори в США: проголосували вже 17 млн осіб – включення з Вашингтона
Loading...

У Харківській ОДА розповіли про ситуацію з COVID-19 в області: "Госпіталізувати хворих уже майже неможливо"

Прем'єра: документальний проєкт-розслідування "COVID-19 – біологічна зброя Росії?"

Позапланові шкільні канікули стартували в Україні: які регіони не дотримуються рекомендацій міністерства

COVID-19 у Києві: за минулу добу одужали більш ніж 50 осіб

COVID-19 у світі: Франція вводить комендантську годину в Парижі та великих містах, а в Німеччині обмежать роботу кафе

Головна коронавірусна лікарня Києва заповнена майже на 100% – очільник МОЗ