Конкурс проектів
Конкурс проектів 5 канал

У Харкові розшукують талановитого скульптора для створення меморіалу Героям Небесної Сотні

Організатори прагнуть надати конкурсу статус міжнародного та долучити до участі всесвітньо відомих скульпторів

Для створення пам'ятника Героям Небесної Сотні харківські євромайданівці шукають талановитих скульпторів. Про це інформує "5 канал".

Конкурс проектів оголосили ще минулої осені, але нині вирішили його продовжити – до участі в другому етапі запрошують скульпторів із нестандартними ідеями, а паралельно збирають гроші на призовий фонд для авторів робіт.

Конкурс проектів пам'ятника Героям Небесної Сотні тривав майже півроку. Утім, з 21 варіанту не обрали жодного. Замість визначення переможця оголосили другий етап.

"Хочеться, щоб це було щось європейське, сучасне, тут є подібні роботи, але чогось такого, щоб всіх захопило, немає. Немає такого проекту, який би був таким, що ми вважаємо, він повинен стояти у нас у Харкові", – пояснює ситуацію співорганізатор конкурсу Володимир Чистілін.

Один із тридцяти членів журі – Микола Котляр – батько вбитого на Інститутській Героя України Євгена Котляра. Каже, його думка збіглася з позицією професійних архітекторів – серед робіт не вистачає свіжого, сучасного погляду.

"На відкритті я сказав, що цього дня чекав довго. Тепер я згоден почекати ще, аби тільки це був гідний пам'ятник, гідний проект", – каже батько Героя Небесної Сотні Микола Котляр.

Тепер організатори прагнуть надати конкурсу статус міжнародного та долучити до участі всесвітньо відомих скульпторів. Вони уже збирають гроші на винагороду майбутньому переможцю. "Для нас головне завдання – зробити такого рівня роботи, щоб дійсно туди приводили іноземних гостей, приходили люди подивитися", – зазначив співорганізатор конкурсу Ігор Розсоха.

Конкурс проектів майбутнього пам'ятника Героям Небесної Сотні організатори продовжили до Дня Незалежності України. Де ж має розміститися новий пам'ятник – дивіться у сюжеті:

 

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко в Мюнхені розповів про "історичний шанс" для адміністрації Трампа
Наступний матеріал
Винницький: Українці вміють творити й винаходити, виробляти й продукувати неймовірні речі

Кінологи та 6 тисяч поліціянтів: як Нацполіція готується до вшанування пам'яті Небесної Сотні

У Черкасах встановили меморіальну дошку "завжди усміхненому" Герою Небесної Сотні

Вшанування пам'яті героїв Небесної сотні: план заходів у Києві