Лікарня
Лікарня Фото КМДА

У COVID-лікарнях Одеси критична ситуація з киснем: у МОЗ спростували інформацію

Читайте по-русски
Левон Нікогосян зазначив, що вранці 2 тонни кисню завезли в міську інфекційну лікарню

У лікарнях Одеси, які приймають хворих на коронавірус, спостерігається критична ситуація з киснем. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на онлайн-засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Одеської міськради.

Директор департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Левон Нікогосян зазначив, що вранці 2 тонни кисню завезли в міську інфекційну лікарню, також доставка очікується ще у три медзаклади. Однак його вистачить ненадовго.

"Кожного дня потреби в кисні зростають", – розповів Нікогосян.

За його словами, сьогодні в інфекційній лікарні міста було менш як 4 тонни кисню. При цьому вчора лише в одному медзакладі було витрачено 1,3 тонни.

"Через брак кисню з міста Курахове до Одеси виїхала машина, яка привезе до лікарень 18 тонн. Однак, проблема – машина прибуде до міста не раніше, ніж через 12 годин, а кисень уже потрібен", – сказав Нікогосян.

Також він зазначив, що зараз департамент охорони здоров'я очікує рішення області, щоб місту дали хоча б 2 тонни з припортового заводу.

"Без нього нам до вечора не вистачить. Ми кожен день "управляємо" киснем у ручному режимі", – наголосив Нікогосян.

Оновлення:

Заклади охорони здоров'я Одеської області, які працюють із хворими на COVID-19, повністю забезпечені киснем для потреб кисневої терапії. Про це повідомили у МОЗ.

За словами першого заступника міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда, Одеська область нині споживає 22 тонни кисню на добу.

Як повідомляв 5.UA, реанімації у всіх лікарнях Чернівців заповнені, у регіоні посилюють карантин.

Нагадаємо, в одній із лікарень тієї ж Одеси 27 жовтня закінчився кисень, через що медикам протягом ночі довелося терміново перевозити тяжких хворих.

Відомо, що два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню в Україні, зупинилися на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на заході України виникли технічні несправності. Один із заводів з виготовлення кисню поновив роботу лише 28 жовтня.

Україні довелося почати закуповувати кисень для хворих в Польщі.

На початку тижня, 25 жовтня, в лікарнях Чернігівщини виникла критична ситуація із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем через перебої з постачанням. Не менш критична ситуація спостерігається в Херсонській області. Через дефіцит кисню страждають і пацієнти на Прикарпатті.

Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що причиною нестачі кисню в українських лікарнях може бути диверсія.

Попередній матеріал
"Укрзалізниця" отримала нові вагони: що змінилось – фото
Наступний матеріал
Велика двадцятка обіцяє повністю позбутися шкідливих викидів до середини століття
Loading...