5 канал

"Тут же немає гейзерів": у школі Дніпра дітей годують в їдальні по щиколотку у воді

Весняна вода підтопила одну зі шкіл у Дніпрі. Найбільший рівень нині – в їдальні

Працівники кажуть: щоранку доводиться прибирати воду, яка просочується упродовж ночі. Їдальнею учні користуються, як і раніше. Вчителі нарікають, що ані рятувальники, ані місцева влада не допомагають, бо сторони по-різному оцінюють складність ситуації. 

Вода на підлозі у шкільній їдальні з'явилася кілька днів тому. Щодня прибуває інтенсивніше, прибиральниці працюють від ранку до ночі. Проте їдальню не закривали – тут і готують, і годують.

"Сьогодні вдягла чоботи, а вчора була у балетках, тож промочила всі ноги", – каже школярка Софія.

Щоранку перед початком роботи рівень води на підлозі сягає 5 см, розповідають працівники. Вона просочується з-під плінтусів.  

У шкільній їдальні води – по щиколотки. Відра й ганчірки не рятують. Аби висушити приміщення, батьки за власні кошти придбали помпу. На неї витратили 2 тисячі гривень. Тепер намагаються опанувати.

5 канал

Директор навчального закладу каже: школу не вперше підтоплює через весняне танення снігів. Але до такого рівня вода ніколи не підіймалася.

"Нам необхідно підняти підлогу на рівень 15-20 см, аби ґрунтові води не підходили. Я вчора викликала МНС Шевченківського району. Був такий начальник, що сказав: "Ліліє Іванівно, наші помпи не візьмуть рівень 10-15 см, вони починають качати вище цієї норми", – розповідає директор школи Лілія Павленко.

Міська влада теж не бачить катастрофи у підтопленні закладу.

"Там немає фонтанів води, там немає гейзерів, там ситуація слабкого просочування протягом певного часу. Тому привели до ладу, нагодували дітей, далі займаються цією роботою. Немає підстав говорити, що тут ситуація катастрофічна", – переконаний заступник начальника відділу технагляду департаменту Дніпровської міської ради Олександр Аджимян.

Якщо за кілька днів вода не піде, у міській раді обіцяють створити комісію з ліквідації наслідків повені.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Попередній матеріал
Росіяни хочуть змінити систему, але не бачать на кого – Пономарьов
Наступний матеріал
Триденна жалоба: у Конотопі в останню путь проводжають 19-річного бійця "Діллі"