Акція проти незаконної стоянки в Одесі
Акція проти незаконної стоянки в Одесі 5 канал

"Цивільний шлагбаум": як в Одесі активісти відповіли на незаконну стоянку біля моря

В Одесі група містян виступила проти платного доступу на одну з міських набережних. Вони вважають це публічним простором так само, як і інші вулиці, а будь-які перешкоди або плату – незаконними

На відео, що з'явилося у мережі, водій намагається проїхати до моря, але дорогу йому перекриває шлагбаум. За проїзд касир вимагає 20 гривень. Після суперечок – кличе підмогу. 

Активісти написали заяву до поліції з вимогою прибрати шлагбаум. Через відсутність реакції вирішили провести символічну акцію протесту.

"Ми встановили так званий цивільний шлагбаум. Тих людей, які проїжджають по вулиці міста і платять за проїзд, ми повертаємо і ставимо акцент, що свідомий громадянин не повинен платити гроші за банальне злодійство", – каже організатор акції Михайло Кузаконь.

Касир шлагбаума після початку такої акції починає пропускати водіїв безплатно, але лише тих, хто не затримався на загородженій вулиці довше, ніж на 5 хвилин.

"Не минуло 5 хвилин, поки проїхала через стоянку, тому за проїзд не заплатила. Але, як сказав адміністратор-касир, якби пройшло більше – заплатила би 20 грн/год. Такса дуже висока – це раз. Крім того, тут немає законних підстав, щоб збирати гроші. Тобто юридично тут не стоянка", – наголошує водійка Тетяна Петракевич.

Акція проти незаконної стоянки в Одесі
Акція проти незаконної стоянки в Одесі5 канал

За версією учасників акції, декілька років тому цю ділянку дороги міська влада передала у користування приватній особі. Відтоді тут з'явився шлагбаум.

"Це все вулиця громадського значення. У 2015 році вона була передана структурі. Я подав позов, оскаржую це. Скрізного проїзду немає, і беруть 20 грн. Ця акція спрямована на те, щоб вони врешті-решт забрали свої шлагбауми", – зазначає адвокат активістів Вадим Оксюта.

Документи, які дозволяють брати гроші за проїзд цією ділянкою вулиці, касир і адміністратор журналістам "5 каналу" продемонструвати відмовилися, як і від коментарів.

Чи законно встановлені шлагбаум та плата за проїзд – у прес-службі міської влади пообіцяли надати коментарі в середу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Штовханина під міськрадою Одеси: зібрались півтисячі людей – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гонитва зі стріляниною: як поліція у Дніпрі шахраїв на Audi затримувала
Наступний матеріал
Дражнять, хочуть "спробувати на зуб": бійці АТО про ворожу тактику поблизу Малинового
Loading...