Аеродром 'Шкільний', Одещина
Аеродром 'Шкільний', Одещина фото Думская

Бірюков прокоментував захоплення військового аеродрому в Одесі

Ситуація довкола земель летовища триває в Одесі вже не перший місяць – причиною є дії місцевої влади, переконаний радник Президента

В Одесі за вирішення питання з оформленням документів на землю для потреб ЗСУ у військових вимагають 14 га землі. Про це повідомив позаштатний радник Президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков на сторінці у Facebook.

За його словами, місцева влада поставила армійцям ультиматум – 14 га землі за ствердне рішення сесії міськради. "І тоді сесія прийме рішення. А інакше... Ну... Демократія, "за"-"проти"-"утрималися", рішення не прийнято", – прокоментував Бірюков.

Водночас, він розповів, що ситуація довкола земель летовища триває в Одесі вже не перший місяць. "Хто знає про те, що конкретно на "Шкільному" весь цей цирк тривав уже два місяці, з регулярністю раз на два тижні?" – написав радник Президента.

Крім того, Бірюков зазначив, що тепер для того, аби знести незаконно встановлений забудовником паркан, військові мають отримати дозвіл суду.

"Для знесення паркану армія тепер повинна отримати дозвіл суду. Самостійно не можна. Це стосується не лише армійських частин. У нас будь-яке самозахоплення можна лише за рішенням суду демонтувати", – обурюється Бірюков.

За його словами, нині ж 75% земель Міністерства оборони – без документів. Для прикладу, в 79-ї бригади на її територію є копія раритетного документу 1967 року. А для отримання документів на землю "армія має сплатити сотні тисяч гривень за ділянку, пройти бюрократичний шлях довжиною у 8-10 місяців за умови, якщо ніхто з місцевої влади не заперечуватиме". 

Нагадаємо, в Одесі зчинився скандал довкола захоплення Одеського військового аеродрому "Шкільний". Представники торговельного центру, який будують впритул до летовища армійців, запевняють, що на жоден метр летовища не зазіхали. Утім паркан встановити вони вже встигли. 

Попередній матеріал
Чийгоз пояснив, навіщо планує повернутися в анексований Росією Крим
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA брифінг очільника МЗС Павла Клімкіна щодо проекту резолюції Генасамблеї ООН
Loading...