Курси української мови у Черкасах
Курси української мови у Черкасах 5.ua

"Суржику – бій!": У Черкасах відкрили безплатні курси для поглиблення знань з української мови

В основі курсу викладання – посібник "Українська за 20 уроків"

Безплатні курси для поглиблення знань української мови відкрили у Черкасах. Навчатимуть охочих не професійні вчителі, а відомі черкасці. Організатори переконані: за два місяці цікавих та пізнавальних занять містянам вдасться поліпшити рівень знань з української. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко.

Не чашка, а горнятко, не баня, а лазня, не плаття, а сукня – боротьбу із суржиком оголосили у Черкасах. Уже кілька тижнів містяни пізнають глибини української мови.

Вікторія Гальмакова вже місяць відвідує курси з поглибленого вивчення української. Каже жодного разу не пропустила заняття.

"Багато вивчили, у нас був Валерій Лескович, він нам дав завдання, і буде перевіряти його пізніше", – каже слухачка курсів.

З-поміж двох десятків слухачів і 73-річний Олександр Самков.

"Як воно не смішно, я пишу, книжки на українській мові, не знаючи мови, російські звороти, в основному страждають. Треба опановувати рідну мову, фактично розмовляти доводиться з онукою, яка ходить в дитсадок, і розмовляє українською, тому, щоб не псувати їй мову, я вивчаю тут мову", – говорить Олександр.

Мовні курси з української триватимуть два місяці. Особливість цих занять у тому, що на них навчають не філологи, а відомі мешканці Черкас. Серед лекторів-ентузіастів: артист, лікар, журналіст та письменник.

Олег Телятник, лектор, актор черкаського обласного драматичного театру ім. Т.Шевченка, зауважує: "Для мене це дуже важливо, бо я працюю на сцені, працюю в українському театрі, драматичному, і була навіть така ситуація, коли тільки поїхав у театр, мені дали велику роль, але потім на цю роль призначили іншу людину, бо я погано володів українською мовою".

В основі курсу викладання – посібник "Українська за 20 уроків" мовознавця Олександра Авраменка.

Організатор курсів Наталія Прокопчук говорить: "Люди, які кожного дня не по своїй фаховій приналежності, спілкуються українською мовою, а в побуті, вони можуть більш навчить таких пересічних мешканців Черкас. Ми поступово дистанціюємося від російської мови".

Організатори кажуть, що уроки, які проводять не професійні вчителі, запровадили вперше в Україні. Наступний двомісячний курс розпочнеться вже восени.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Білорусі затримали двох росіян, в автомобілі яких знайшли зброю та український прапор
Наступний матеріал
290 держслужбовців просили НАЗК виправити свої е-декларації
Loading...

"Народний контроль": Українські музики самотужки рахуватимуть кількість пісень державною мовою на радіо

В Україні можуть з'явитися мовні інспектори – активіст

В Україні ніколи не було і немає закону про державну мову – юрист