uapress.info

Стихійне лихо в Криму: Україна тимчасово закриє два КПВВ на адмінмежі з окупованим півостровом

Усі дії проведуть з метою збереження життя та здоров’я персоналу Держприкордонслужби та громадян, які проживають біля адмінмежі

Контрольні пункти в’їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка" на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом через погіршення екологічної ситуації тимчасово призупиняють роботу.

Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян написав на своїй сторінці у Facebook.

"З метою збереження життя та здоров’я персоналу Держприкордонслужби та громадян, які проживають біля адмінмежі і слідують через КПВВ, у зв’язку з небезпечною екологічною ситуацією, яка склалася на заводі "Титан" на території тимчасово окупованого Криму, прийнято рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка", – заявив він.

За даними Слободяна, перетнути адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом можна буде лише через КПВВ "Чонгар", який працює в штатному режимі.

Також Слободян уточнив, що в тимчасово закритих КПВВ прикордонники продовжать нести службу, проте пропуск громадян та транспортних здійснюватимуть лише в екстрених випадках та в разі гострої потреби.

Разом з тим він повідомив, що громадян України з окупованого півострова, які будуть прагнути врятуватися від стихійного лиха на материковій Україні, оформлятимуть за спрощеною процедурою.

Як повідомляв 5.UA, до Херсонської обласної лікарні госпіталізували 15 дітей, з підозрою на отруєння хімічними викидами заводу "Кримський титан". У дітей однакові симптоми – це сльозотеча та ларингіт. Під адмінкордон з окупованим Кримом уже виїхала обласна та міністерська комісія з Києва, яка досліджує повітря, ґрунт і воду на вміст сірчаної кислоти з "Кримського титану".

Заступник міністра екології та природних ресурсів каже, що результати аналізів чекають у понеділок, 10 вересня.

"У разі, якщо буде з'ясовано, що ситуація погіршується – ми повинні поставити до відома російську сторону про те, щоб вони вжили заходи, бо представники нашої держави впливу на підприємство не мають", – зазначив заступник голови Мінекології Віктор Вакараш.

Дивіться також:

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Щоб зупинити екологічну катастрофу в Криму, необхідна міжнародна комісія – Порошенко
Наступний матеріал
МОЗ оприлюднило звіт про рівень шкідливих речовин на Херсонщині: що з'ясували

"Хімічна атака" у Криму: в Херсонській області госпіталізували 15 дітей – як прокоментували у Денісової

Від небезпечних викидів на заводі "Титан" постраждали діти на Херсонщині – ОДА

"Хімічна атака" у Криму: в зоні викидів – шість сіл Херсонської області

Справжнє пекло, масок і марлевих пов'язок не вистачає: мешканці Армянська розповіли про ситуацію в місті

Мінприроди оприлюднило головну причину впливу "Кримського титану" на здоров’я

Наслідки "хіматаки" у Криму: можливі кислотні дощі