5 канал

Студентські ноу-хау: як у вінницькому виші удосконалюють військову техніку та зброю ЗСУ

Для допомоги ЗСУ студенти навіть організували власне конструкторське бюро

Вінницькі студенти удосконалюють військову техніку та зброю. Для допомоги Збройним силам навіть організували власне конструкторське бюро. На схід вже відправили три машини – баггі, обладнані кулеметами. Новинки власних винаходів презентували військовим.

На благо української армії у стінах Вінницького технічного університету працюють студенти. У вільний від навчання час вони модернізують та вдосконалюють військову техніку. Чотирикурсники Олег Хмара та Святослав Музичук у власному конструкторському бюро працюють вже три роки. Нині намагаються удосконалити двигун бойової розвідувально-дозорної машини.

"Заміна двигуна дасть нам підвищити номінальну швидкість зі 100 кілометрів на годину до 130. Потім, ресурс набагато збільшиться. Наприклад, він міг тримати максимальну швидкість тримати тільки годину, а зараз цього обмеження немає", – розповідає Святослав. "Вже як три роки йде війна на сході країни і хочеться якось допомогти. Якісь сили для цього застосувати і через те це робимо", – пояснює Олег.

Пріоритет для студентів – навчання. Тож ідеї удосконалення військової техніки лягають в основи їхніх наукових робіт. "Це наукові роботи, які виставляються на всеукраїнський конкурс, і наші студенти там постійно беруть перші місця за свої розробки. Паралельно студенти виконують бакалаврські роботи, в яких викладається конструкторська частина", – розказує директор Центру моніторингу освіти та інновацій навчального процесу ВНТУ Андрій Поляков.

Щоб дізнатися, наскільки корисні винаходи для армії – студенти презентували свої розробки військовим. "Унікально, що це розробки саме українського виробництва. Тобто ми, як замовники, можемо вносити їм свої вимоги, вони можуть реагувати на них і змінювати свої технічні конструкції", – наголошує заступник начальника кафедри озброєння та стрільби Національної академії НГУ Володимир Афанасьєв.

Військові студентські ноу-хау – оцінили. Пообіцяли кращі винаходи впроваджувати у життя.

Олена Бучацька, Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
Роковини депортації кримських татар: на Херсонщині відтворили трагічні події 1944 року
Наступний матеріал
Не літопис, а справжня кіно-емоція: "5 канал" побував на прем'єрі фільму Ахтема Сеїтаблаєва "Чужа молитва"
Loading...

"Від міста до міста" з прапором: Військовий мобільний госпіталь у Покровську приєднався до масштабної акції

ФОТО: Як українські танкісти ОТУ "Донецьк" змагалися за титул найкращого екіпажу

Біля Павлополя на Донеччині терористи планують прорив позицій ЗСУ – Міноборони

Рада дозволила випускникам з Криму вступати до ВНЗ за результатами вступних іспитів

"Посікло лице і контузило": На передовій бійці АТО врятували пораненого побратима після прильоту з СПГ – відео

У Вінниці поблизу пішохідних переходів встановили яскраві манекени-школярі