novadoba.com.ua

СЦКК: Більшість території Донбасу може залишитися без води – стало відомо чому

Без води можуть залишитися 49 населених пунктів з населенням більше 1,3 млн людей

Через аварійний стан об'єктів насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу можливе припинення водопостачання на більшості території Донбасу. Про це заявила українська сторона СЦКК, повідомляється на сайті Міноборони.

У СЦКК повідомили, що у результаті обстрілу 26 січня бойовиками ОРДО насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу було пошкоджено систему охолодження одного з двох трансформаторів, призначених для електроживлення станції. Це призвело до критичного 50% зниження надійності об'єкта в цілому. Як наслідок, найменший збій у роботі системи електрозабезпечення може стати причиною повної зупинки насосної станції.

Під загрозою припинення водопостачання, кажуть у СЦКК, опиниться населення всього південно-західного напрямку Донецької області, а саме: Волноваський, Красноармійський, Добропільський райони, міста Донецьк (Куйбишевський, Кіровський, Петровський, Ленінський райони), Авдіївка, Маріуполь, Волноваха, Красноармійськ, Докучаєвськ та інші міста і селища (усього 49 населених пунктів) з населенням більше 1,3 млн осіб.

ЗСУ уже надали гарантії безпеки фахівцям комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" для проведення необхідних ремонтно-відновлювальних робіт. Проте, як зазначають у СЦКК, проведення ремонту неможливе без надання гарантій безпеки на час зазначених робіт з боку ОРДО. Відповідні запити, за сприяння СММ ОБСЄ, підприємством направлялись двічі – 26 січня та 30 січня поточного року. За зазначеними запитами відповіді від ОРДО не надходило.

Цинічним є й те, що так зване керівництво ОРДО не лише не сприяє у відновленні працездатності насосної станції, а й розгорнуло "брехливу кампанію зі звинуваченнями підрозділів Збройних сил України у пошкодженні зазначеного електротрансформатора". Українська сторона СЦКК наголошує, що окупаційна влада ОРДО вкотре демонструє небажання вирішувати нагальні проблеми, що стосуються відновлення інфраструктури Донбасу.

Попередній матеріал
"Відправили до Алмати": в аеропорту "Київ" завернули відомого російського музиканта
Наступний матеріал
Саакашвілі програв апеляцію у справі про статус біженця

В ОРДО "турбуються" про мешканців Донбасу: чому Красногорівка та Мар'їнка без тепла й газу

Італія виділить українцям гуманітарну допомогу на два мільйони євро

ЮНІСЕФ виділив 4,5 млн євро гуманітарної допомоги Луганщині

ПАРЄ вимагає від Росії припинити військову агресію проти України і підтримку терористів на Донбасі

Курт Волкер вже прибув до Києва – зустрівся з Муженком

Окупанти заборонили бюджетникам виїжджати з Донбасу