5 канал

Страшне поранення на навчаннях: оператор Славко потребує допомоги на лікування

Лікуванням криворізького оператора, якого поранили під час навчання резервістів, опікуватиметься Міністерство оборони. У цьому запевнив чільник відомства Степан Полторак у Дніпрі

Нині постраждалий В'ячеслав Волк перебуває у Дніпровській обласній клініці. До нього вже прибули військові нейрохірурги з Одеси, Львова та Вінниці, для огляду й консиліуму, передає "5 канал".

Дружина В‘ячеслава Інна розуміє свого чоловіка з півслова, попри те, що спілкуватися вільно йому заважає трубка у горлі від апарату штучної вентиляцій легень. 29-річний чоловік самостійно не дихає й не рухається через тяжке поранення. Його В'ячеслав зазнав, коли погодився бути статистом на навчаннях резервістів, і у нього впритул вистрелив один з учасників навчань.

"Був постріл. Одразу у голові – це що, все? Кінець життя? Це такий кінець? Одразу перестав відчувати усе. Я не розумію ту людину, яка взяла в руки пістолет. Він був заряджений. І палець на курку. Я не розумію навіщо", – питається постраждалий В'ячеслав.

У дніпровській лікарні медики зуміли зберегти життя чоловіку. Далі потрібне тривале та вартісне лікування.

"У нього кульове поранення на рівні 6-7 шийного хребця. Хребці роздроблені, забій, розтрощення спинного мозку. У лікарні Мечникова нам вдалося стабілізувати його стан. Йому постійно вводяться препарати, які підтримують тиск і серцебиття", – прокоментував стан пораненого оператора головлікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Дружина усіляко підтримує чоловіка і каже: "Ми налаштовані добре, і Слава теж. Він намагається плечима рухати і каже, що дуже рідко відчуває подихи та вдихи живота".

У лікарні ім. Мечникова зізнаються, що пораненого поставити на ноги не можуть. За ініціативою родичів, В'ячеслава оглянули ізраїльські фахівці. Вони дають шанс, що чоловік стане дихати автономно завдяки імпланту в легенях. На цю операцію та реабілітацію потрібно 400 тисяч доларів. 

"Потрібна хоча б половина для того, аби Славу змогли забрати та почати робити операцію. Наразі навіть 200 тисяч у нас немає. Слава дихатиме самостійно, а далі будемо дивитися. Можливо, усе не так страшно, як ми уявляємо", – каже дружина Інна Волк.

Натомість міністр оборони Степан Полторак пообіцяв взяти під особистий контроль стан пораненого та ініціював вже у п'ятницю консиліум військових нейрохірургів. В'ячеслав вірить в успіх та сподівається надолужити час, який він пропустив у вихованні доньки.

"Я мрію, щоб усе стало як раніше до цього дня. Жити з родиною, любити дружину, любити доньку. Донька пішла, коли я був уже тут, у лікарні. Я пропустив", – зазначає В'ячеслав.

Тим часом поліція розслідує кримінальну справу за статтями "необережне тяжке тілесне ушкодження" та "незаконне поводження за зброєю". Учасника навчань, який вистрілив у В"ячеслава, відпустили з-під варти під заставу у 400 тисяч гривень. 

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Якщо ви маєте змогу допомогти молодому оператору, гроші можна перерахувати за такими реквізитами: 

Карта "Приватбанку":

4149 4393 9030 7571  Волк Інна Олександрівна (дружина)

Попередній матеріал
Час. Підсумки дня: Василь Павлов та Олег Грунтковський
Наступний матеріал
Політтехнолог: Луценко зробив життя нардепів неспокійним - думають, що ГПУ готує на них подання
Loading...

"Врятувати Славка": оператор, поранений під час навчань у Кривому Розі, потребує допомоги

Лікарі повідомили, коли прооперують пораненого у Кривому Розі оператора

Навчання тероборони: у Кривому Розі випадково підстрелили оператора